• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 21
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
themask - специалист
ivanovbg написа:
Торосмесител се ползва когато капковото е под налягане. Иначе в бидона се слага тора. Торове бол, примерно: http://torove.bg/vodoraztvorimi
Благодаря за отговора!
Ето този тор например колко му е дозировката за 1000 литра вода:
http://torove.bg/vodoraztvorimi/za-list ... ovo-belgia

Пише за декар, но аз няма да торя пшеница, а храсти :)
nikel - специалист
Ето и моята.

Прикачен файл

20160501_113305.jpg Подправки ,бакла, бял боб и др.

Прикачен файл

20160501_094323.jpg Отвън

Прикачен файл

20160501_112027.jpg
ivanovbg - майстор
themask написа:
Благодаря за отговора!
Ето този тор например колко му е дозировката за 1000 литра вода:
http://torove.bg/vodoraztvorimi/za-list ... ovo-belgia

Пише за декар, но аз няма да торя пшеница, а храсти :)
То декара си е декар. Дали ще е с пшеница или с храсти... 1000-те литра за една поливка ли са? На колко място?

:partyman:
SEV - специалист
Здравейте,от 2-3 дена наблюдавам повиване на листата на доматите.Не мога да открия къде съм збъркал.Доматите са на 2 китки,някои имат заченаци на 3 китка,има малки доматчета,поливам на 7-8 дена.Торил съм 2 пъти с амониева(по една супена лъжица на корен),сега купих НПК с микрогранули.Много късно научих за колтученето,затова съм на зад.Има и краставици в оранжерията,повечето корени имат краставички,колкото кибритени клечки,ако има някакво значение.

Та къде е проблема,къде съм збъркал.Засадих и малко разсад на вън,там го няма това,но те са малки по 20 сантиметра.Ето и снимки.

Прикачен файл

IMG_20160502_132104.jpg

Прикачен файл

IMG_20160502_132049.jpg
themask - специалист
ivanovbg написа:
То декара си е декар. Дали ще е с пшеница или с храсти... 1000-те литра за една поливка ли са? На колко място?

:partyman:
Капя на 60 туи, 20 лавровишни и около 70 други храста :) За 1 поливка по скоро отиват 2/3 до 3/4 от бидона.
ivanovbg - майстор
SEV написа:
Здравейте,от 2-3 дена наблюдавам повиване на листата на доматите
Листата ти се завиват така от прекомерно азот, стават и трошливи, изресяват китките. С азот се тори след като завържат, иначе се стимулира вегетативния растеж - тоест растат яки, но нямат добър завръз и е дребен. Всичко е в балансираното хранене на растенията, предозирането е вредно. Не бързай толкова с торенето,по рано с тор няма да ти станат. Ако есента си торил нормално с оборска тор имаш храна в земята поне за 2 китки. Евентуално може да се наложи коригиращо торене в малки дози в зависимост от нуждите на растенията. Принципно от семка до откъснат домат за средноранните сортове са 100дни, така че не бързай.

:partyman:
themask написа:
Капя на 60 туи, 20 лавровишни и около 70 други храста :) За 1 поливка по скоро отиват 2/3 до 3/4 от бидона.
На колко квадрата са? По това се ориентирай. Примерно ако за тях си сложил 100 метра капков маркуч слагаш доза за 100 квадрата. Гледай да харчиш цялата вода като ториш, че торта във водата стимулира водораслите и ще ти позеленее бидона.

:partyman:
SEV - специалист
Най вероятно е от торенето,аз от мерак :-D .Сега съм взел НПК с микрогранули или нещо такова,да подсиля по нататък.Почвата в двора ми е носена от после,има няма 30-40 сантиметра чернозем,от долу е пясък та затова са моите мераци с торта.
Между другото минавайки с колата на 50 километра около Варна,случайно попаднах на една кравеферма в едно село.Хоп вътре и молба за тор,голям смях падна с шефа им.Не бил виждал човек да иска да си купи л@йна.Човека каза идвай,имало загнил,колкото искаш ще ти дам,пари не искал.Уговорих един Камаз да ми донесе един курс,само трябва да го завия с найлон като го сипе в нас,да не вземе да се разфунти.Ще им разгоня клиентите на съседните вили и хотели.Само не знам как ще вкарам камиона да влезе в Дружба.Другия вариант,чували и с някой бус.
П.П Ето какво видях на две три листа,кафяво петно от долната страна.На какво се дължи с какво да пръскам.

Прикачен файл

IMG_20160502_172811.jpg
iavor - специалист
Пак може да бъда обвинен в лош пророк,но дано не е нещо такова ! За всеки случай с ножичка махай тези листа или клонки и ги гори някъде по-далеч от парника.
http://www.fermer.bg/%D0%BB%D0%B8%D1%81 ... ip221.html
SEV - специалист
Смятам утре да пръскам с Рудомил голд и Фунгуран,дали е подходящо.
ivanovbg - майстор
Прилича на листна плесен, но снимката е много лоша. Виждам по добре камъчетата от земята отколкото листа, а и е добре да се снима отгоре също.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 21

Тема "Моята скромна оранжерия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: