• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 21
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
zmiori - специалист
Самото място е зад една ниска постройка, на юг от парника. Общо взето не обработвана редовно. всъщност всяка есен и пролет е обработвана но не и сята "както трябва". За това и там я "сложих" есента. Напролет преди да запаля мото-мотиката я нахвърлях с "сива" тор в доза едно към гьотере. След насяването по една лъжица /шепичка/ амониева селитра. До сега са пръскани с рудомил голд и доматин но само цветчетата. Днес ще напръскам с Актара. Имам приятел / на другия край на страната/ които се занимава професионално стова ми препоръча препарати който в Търговище не открих в агро аптеките. От него знам че НЕЕ добре да се пръскат доматите с Инфиниту /дано правилно съм го запомнил/ защото придобиват "аромат" на лекарство. По съвет на спец. растителна защита не е добре да се пръска повече от два пъти с един и същ препарат от една "серия".
По нататък ако има мераклий мога да напиша и препаратите който ми препоръча приятелчето.
Успех на всички. Пускам капковото всяка сутрин /не аз лично де/ около 400 литра за малко над 10 м2. Изтича докъм обяд. / за около 5 часа/. Отваря се вратата и се получава нещо като течение вътре на снимката се вижда как е "отворена" от зад. При трайно затопляне смятам да премахна страниците хем да се проветрява яко хем и пчеличките да се заиграват с цветовете повечко.

Успех на всички и богат урожай.
gnt69 - майстор
При мене почвата гадна една глинеста жълтава. Преди засаждането сложих 2 бали с торф, изпразних и два компостера с миналогодишен райграс, 2-3 кила NPK тор и после хубаво с фрезата докато не спрях да го виждам това което сложих. Поливам от бидон 1000 л ама още не съм слагал тор в водата. Никой не каза трябва ли да правя проветрители. Оранжерията е 9х5 като вратите са 3 метра широки на 2.10 височина от двете страни. :partyman:
zmiori - специалист
Според мен с тия врати нямаш нужда, при условие да има кой да ги мандахерца. А през жестокото лято тряба и сенчица.
gnt69 - майстор
Оранжерията ми е в двора. На лято може да купя от засенчващата мрежа. Би ли споделил за препаратите. :partyman:
iavor - специалист
Миналата пролет сложих оборска тор за пръв път от 8 г. Не знам дали е истина,но ми казаха,че се слагала един път на 3 г.
Препарати съм ползвал срещу "алтернария" по доматите и "кубинска мана" по краставиците. И двете зарази са гъбични и остават в почвата дори когато се премахнат насажденията. Затова миналата есен разкопах и сложих хидр.вар и син камък.То и затова не е хубаво да се купува разсад от случайни хора,но и тази година не си направих а купих готов.Така,че нещата може пак да се повторят.
Тази година засадих преди 3 седмици и на снимките се вижда до къде съм я докарал :partyman:

Прикачен файл

DSCN0132.jpg

Прикачен файл

DSCN0130.jpg
gnt69 - майстор
Много хубави краставиците и доматите. Аз днеска взех амониева селитра мисля да им сложа по една лъжица на корен. :partyman:
zmiori - специалист
Ама не върбу корена. Аз правя така: поливам обилно и веднага слдд като попие водата слагам малко настрани амониевата и покривам лекинко с пръст. Надругия ден поливам тя торта се е разтворила вече.
zmiori - специалист
gnt69 написа:
Оранжерията ми е в двора. На лято може да купя от засенчващата мрежа. Би ли споделил за препаратите. :partyman:
Ади утре ако остане време че сега не мисе рови.
iavor - специалист
Миналата година от 3 реда домати, листата на единия ред бяха по-бледо зелени и като че ли растежа беше спрял. След доста ровене в градинарските форуми,стигнах до извода,че е от липса на азот в почвата. Сложих амониева селитра и нещата се оправиха. :partyman:
zmiori - специалист
.Кривите краставици се получават от трипса не е физиологично изкривяване затова трябва да се пръска с декарзол,конфидор или синийс.Медните препарати са за бактериозата,а за кубинска мана най ефикасно е инфиниту.Брашнеста мана с байфидан или топсин.Успешна борба с неприятелите.Поздрави!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 21

Тема "Моята скромна оранжерия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: