• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 21
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
SEV - специалист
Моята луда репичка,99 процента са като дребната(нормални),има два броя като тази голямата.Толкова голяма не съм виждал.Едната я изкарах,другата я оставих да расте,докога............Не мога да си обясна защо стана така.Семето е от едно пакетче.
Доматите засега нямат болести,проветрявам редовно.С краставиците съм зле,в момента са като кутрето ми,сорта е "японска Гергана".

Прикачен файл

IMG_20160513_200622.jpg

Прикачен файл

IMG_20160513_200702.jpg

Прикачен файл

IMG_20160513_200728.jpg
iavor - специалист
Поздравления за доматите ! Изглеждат чудесно =D>
ivanovbg - майстор
SEV написа:
С краставиците съм зле,в момента са като кутрето ми,сорта е "японска Гергана".
Всяка краставица трябва да се реже по определен начин за да береш навреме и обилно. Не съм запознат с японската гергана, но щом е гергана би трябвало да се реже като нея. Герганата плодоотдава повече на разклоненията - култуците. Вземи една ножичка и на долните 4-5 листа премахни култуците. На 6 ред вече оставяш култука и като върже краставичка го прекъсваш след нея, на следващия след 2 вързали краставички, на по следващия 3 и така нататък догоре. Нещо като на картинката трябва да се получи. След като обереш краставичката махаш и листа дето я храни и култука, ако няма други краставички. Не е нужен вече и само води до болести. Малко са гъсти за гергана и е по добре на мрежа да се гледат. Абе догодина на поправителния :wink:
:partyman:
Изображение
imegogo - специалист
според мен краставиците искат торене и пръскане за да тръгнат с какво си ги пръскал досега ? фунгицид,инсектицид ?
SEV - специалист
Поливам ги на 3 дена със "слънчева" вода.Торил съм ги с тор НПК с микрогранули.Пръскал съм ги около 4-5 пъти с Нуреле,Топсин,Рудомил голд,Акробат,последния път като си вземах препарат за асмите(Топаз,Верита,Нуреле) в агроаптеката казаха,че ставало за домати и краставици,та ги пръсках и тях.Доматите ги поливам през 10-12 дена,проветрявам и не остана помен от плесените по долните листа.
За поправителния надявам се да съм потготвен,ще се вземат частни уроци от знаещите :partyman:
gnt69 - майстор
Добре изглеждат ама трябва да внимаваш с какво пръскаш щото нурелето има 28 дни карантинен срок. Точно по тая причина си направих оранжерия за да знам с какво съм пръскал и кога да бера щот на пазара никой нищо не знае нито проверява. :partyman:
SEV - специалист
Някой да къса домати?Аз за 24 май би трябвало да скъсам първия домат и краставица.Имам 1 квадрат място в оранжерията(махнах репичките),какво е подходящо да се засее?
gnt69 - майстор
Домати към първи юни но краставици досега 5-6 откъснати, вчера 2 утре пак 2 :partyman: .
zmiori - специалист
Краставици бера редовно. Доматито е с размерна едра кайсия че и отгоре. Кога мога да очаквам зачервяване?
На домат който е наоткрито опънах мрежата с 40% засенчване. На парника му махнах страниците по дължина. И на него му метнах от същата мрежа.
Остава да чакам. Урожая.
Последна промяна от zmiori на нед май 22, 2016 10:29 pm, променено общо 1 път.
ivanovbg - майстор
Зачервяване можеш да очакваш в понеделник :wink:
Зависи от сорта най вече. Приблизително от семка до бране е около 100 дни средно.
:partyman:
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 21

Тема "Моята скромна оранжерия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: