• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
ev_gy@abv.bg - напреднал
Здравейте
имам тента широка около 3 метра и дълга 3м.Искам да се разпъва и прибира не с манивелата а с някакво моторче.Накраиника за манивелата е като ухо.Званях на разни фирми за закупуване на моторче,но явно те работят още на старите пари и ми обявиха някакви ненормални цени.Не намирам кое точно струва около 400 лв за такова моторче.Някои казват че моторче от чистачки би свършили работа.
Моля ако някои има опит или идея за това да сподели
Andri01 - майстор
От чистачки става,но трябва да сложиш крайни изключватели.То си има редуктор даже.
шоп - майстор
Погледни в Базар бр има мотор редуктори на 12 и 24 волта за барбек'та, горелки, шнекове и т.н.
Ще ти свършат идеална работа, защото са с голям въртящ момент
ev_gy@abv.bg - напреднал
благодаря за отговорите
ще потърся

но по ми е интересно как точно да го напасна на куката за манивелата
ESPACE - майстор
Те за 400лв. само мотор ли ти предлагат или и мотор, управление и монтаж? Понеже имам тента със почти същите размери и също съм го мислил за мотор да не въртя като хахав ама ще трябва стойка, съосие и естетически няма да се получи добре.
Andri01 - майстор
Подходяща кутия под "куката",елементарно карданче/ за да се избегне идеалното съосие / . Изчисли си обаче,приблизително какви обороти ти трябват. Не е сложно.
Duke_BG - специалист
с най-евтината дрелка с регулиране на оборотите няма ли да стане ?
закачаш и една кука на патронника, фиксираш дрелката, изнасяш смяната на посоката, регулираш оборотите до желаната скорост и връзваш ключа със една "свинска опашка".

другото за което се сещам е винтоверт - при нас ги продават по 6-10 лв без батерия - те са с редуктори и няма грижи а и имат и регулиране на усилието - ако нещо спече тентата ще започне да чатка и да превърта.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Duke_BG написа:
... винтоверт - при нас ги продават по 6-10 лв без батерия ...
Как се задвижва винтоверт без батерия?
ESPACE - майстор
Трябват ниски обороти 2-3Hz и голям въртящ момент. Абе редуктор си трябва.
Andri01 - майстор
С двигател от чистачки на "Лада" задвижвам 2 доста тежки крила на гаражна врата -дървени,по 1,50м. Той си е с редуктор. А и оборотите му много лесно могат да се намалят,при нужда.
  • 1
  • 2

Тема "моторизиране на тента" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: