Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
шоп - майстор
yanko78 написа:
hidrazin написа:
Има още едно място. Преди много години направо бях откачил - един следобед изгубих докато го открия.
Сменях всичко - гумички на холендъра, набивката на салника, нови кълчища на резбите ... и не ще.
Оказа се нещо елементарно - набивката на кеклата. Тази на крана.
Само я стегнах и всичко тръгна от раз. :shock:
:partyman:
Аз нямам никъде чешма за да е от кеклата, холендър също никъде нямам. Сондажната тръбата е цол, след нея слагам възвратния клапан, нипел от клапана към тетката (от тетката ми излиза тръбата към попмата) и нагоре до ръчната помпа пак тръба. Предполагам, че или от помпата смуква от някъде (въпреки ,че винаги спирам кран на изхода и преди да е изключа) или някъде по възвратния клапан. Под ръчната помпа също има кран и него го спирам като се вдигне водата. Ще карам така, ще преправя всичко, пък ако имам проблеми ще го мисля. :drinkers: :drinkers:
:-))) прочети още веднъж какво си написал....
Имаш 2 крана...те имат кекли:-) Дори и "бозаджийски " да са кранове те имат ос, което е синоним на кекла, вретено и т.н.

Как си монтирал помпата без холендър? :?

Сигурен ли си че нямаш холендър? Как си монтирал помпата без холендър?
hidrazin - майстор
yanko78 написа:
...Аз нямам никъде чешма за да е от кеклата...
Ся що не четеш ами ми говориш глупости???
На крановете отгоре има една гайка дето държи черната бакелитова врътка.
Развиваш и свалях врътките и на двата крана.
Отдолу на оста на келата ще видиш една месингова втулка - мисля че беше за ключ 12 или 14мм.
Под тая втулка има лоена набивка за уплътнение.
Понякога смуче точно от там и да затвориш крана няма файда.
Виж дали има възможност леко да я натегнеш.
Натягаш но не много - колкото да може да въртиш крана с леко усилие.
Ако вече няма възможност слагаш нова набивка.
Това и за двата крана. После пишеш какво е станало.
Прикачен файл:
кекла.jpg
кекла.jpg (45.29 KиБ) Видяна 1289 пъти
:partyman:
yanko78 - специалист
Да, извинявам се, устата ми изпреварва мисълта. В действителност имам три крана, като двата са супер стари, само единият е нов сферичен. Ще подменя всичко.
шоп написа:
Как си монтирал помпата без холендър?
Точно с холендър е монтирана, пак не домислих като се изказах. Ще сменя всички връзки, че са супер стари. Единствено на Видата и смениха лоените въжета.

Дайте акъл последно каква помпа да взема, че от много гледане и умуване на нищо не съм се спрял.
yanko78 - специалист
Огромни благодарности на всички включели се в темата ми. Нямах 2 седмици възможност да се занимавам с поливната система, но от Неделя съм си на село и работя. Развитието за 2-3 дни до момента е, че всички трасета са прокарани, вкарани в кладенеца кадето ще се навържи всичко. Със стара баба Вида, продухах кръговете преди да сложа колената по водоземните скоби. След като навих колената, пак продухах на два пъти по половин час. На полетата пред къщата навързах разпръсквателитеи преди да зария всичко ги пуснах. За моя радост нямаше никакви течове (само едно коляно леко сълзеше :)) Фиксирах разпръсквателите и зарових всичко. Сега имам работещ кръг :), баба Вида наду всичките 8 пръскачки и след като ги настроих, полетата се поливат страхотно равномерно (на око) и всичко изглежда страхотно. За съжаление, вътре в двора, има страшна денивелация и утре ще пускам водна нивелация. Взел съм бордюри за фиксиране на нивата и очертаване на пътеките и ще трябва да свърша това, да засипя и изравня всичко и тогава да пусна и следващия кръг. Много се отплеснах. На някой ако му е интересно, снимал съм всичко и мога да покажа какво съм сътворил от нула познания по материята, с цел да бъда полезен. Поздрави.
yanko78 - специалист
След обсъждане с консултантите които са представители на педролло, конкретно за моя случай, ми препоръчака следната помпа.
http://www.ranchobg.com/bg/item/141.html

Надявам се да е ок и да ми върши работа. Мнение за нея? Дали ще е подходяща?

Тема "Огромни въпроси за поливна система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: