Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
vlado79 - специалист
Здравейте имам Керхер най-малкия за домашно ползване.
Работи отлично вече 2 години и тъкмо изтече гаранцията и се спука тръбата за високо налягане.
10 сантиметрова пишка - 52 лева.Няма как да дам тия пари тя самата струва 2 такива пишлета.
С какво мога да залепя цепката на тръбичката?Купих бизон двукомпонентно за пластмаса , но...с него не става нищо.
Или аз съм лев...или лепилото (по скоро 1то).Та има ли вариант стругар да ми направи нова или е доста прецизно?
Това е издънката:
Изображение

Благодаря Ви.
hidrazin - майстор
Не се лепи с нищо!!! Стругар и водопроводни фитинги - от тези старите, поцинкованите.
:partyman:
vlado79 - специалист
То проблема е в захващането...не знам дали ще може да го направи точно за да се захваща.
hidrazin - майстор
Я снимай там където тази уйня влиза в помпата.
По стари спомени там където влиза тази дясната част на това пластмасовото също има резба.
Та това Г-обазното служи само за да изкара изхода на водоструйката на 90 градуса.
Обикновено при водоструйки с вертикално разположена помпа.
На една направо това го махнахме и завихме маркуча директно на изхода на помпата.
После дупка на друго място от където да излезе маркуча.
Снимай и после ще го мислим.
:partyman:
ЕДИТ Погледни тук на 2мин и 15 секунди. Вижда се че от другата страна също има резба.
Независимо от това "странно" съединение. Това е пак за изхода на високо налягане но при моделите с "легнала' помпа.
Завиваш маркуча направо там и си ти.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ysxsEE7-1-Q[/youtube]
vlado79 - специалист
Няма резба друга..захвата е само с мушкане и завъртане...сложих маркуч...уж здрав на goodyear ама се сцепи на секундата :)
Ето как е всъшност:
Изображение
Изображение
Изображение
hidrazin - майстор
Жалко че няма резба. От скромния ми опит, тези 10-тина дето съм разглобявал имат резба.
В случая не знам какво друго да те посъветвам освен да ходиш при стругар.
С маркуч няма да стане както го мислиш.
:partyman:
vlado79 - специалист
Нещо да държи на 80 бара няма ли ? :) Май такъв маркуч не се прави...освен от хидравлика на багер.
hidrazin - майстор
Абе то маркучи за високо налягане колкото искаш. Въпроса е в закрепването.
Ето от едно бързо търсене в нета:
Маркуч за водоструйка 2SN HYDRAWASH
ХИДРАВЛИЧНИ И ТЕРМОПЛАСТОВИ МАРКУЧИ
:partyman:

Тема "Поправка на водоструйка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: