• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
p.v.x - майстор
Няма лошо , че се обсъждат различни формули , за тотална борба с плевелите.

Що се отнася до оптималния момент , мога да кажа , че той е неопределен , но най важното за него е постоянство и пак постоянство. :rock:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
MamaMy написа:
И аз мислех, че са еднакви, ама не са. Глифозатната киселина унищожава основно бурени и треви с тесни и остри листа. иначе казано точно най- меката тревичка. На бръшляна примерно почти не влияе. Един познат който е професионален "отровител" ми забърква раундъп с друг широколистен хербицид. Резултата е видимо по-добър. Отделно от това ми е казвал, че ефекта се подобрява ако в разтвора сложиш амониева селитра или сол. Също и ако вместо вода за разтвора се използва керосин.
Махни скобите от "отровител" И ще си прав. Той търови почвата с тази сол, с този керосин. Най-добре е сам да с еобразоваш
zmiori - специалист
Амониевата селитра МОЖЕ да помогне само за растения във вегетация. Инак само Глифозата ще върши работа.
За широколистните си прав ама от части и те предават богу дух ама малко по късно. Общо взето тотален хербицид е това.
Другите са малко по "специализирани" за тесно или за широко листни.
Ама там цените са Мама и тати.
А керосина и без да го мешаш пак ще свърши работа. Ама пак иде дебело по 3 кинта за литър. Плюс нова пръскачка.
hidrazin - майстор
MamaMy написа:
...Глифозатната киселина ... На бръшляна примерно почти не влияе...
Не влияе заради восъчния налеп по листата. Той пречи на омокрянето на листата от препарата.
Трябва да се използва като допълнение ПАВ.
Иначе бръшляна лесно се контролира и "чисти". Бавно расте и само трябва да проследиш къде е корена.
Иначе на двора имам стебла на бръшлян дебели 10-тина сантиметра. :shock:
n_a написа:
Махни скобите от "отровител" И ще си прав. Той търови почвата с тази сол, с този керосин. Най-добре е сам да с еобразоваш
Кво каза??? :-D
:partyman:
kr1100 - майстор
zmiori написа:
Наса- глифозат- глифоган- раундъп
Разликата м/у първото и последното е 30%.
Онлайн 1 л :
Наса - 11,20 лв;Глифоган 480 СЛ и Глифозат 360-С -13,85лв; Глифос 36 СЛ -12,60лв.;
Раундъп - 14,98 лв.
zmiori - специалист
Тук в агроаптека
Наса 12
Раундъп 17
Stefan_62 - майстор
http://forum.napravisam.bg/viewtopic.php?f=29&t=10818
Пръскай с Глифозат -0.300мл./почти всички хербециди са на базата на Глифозата/ на 10л.вода + две шепи амониева селитра разтворена във водата и след една седмица, максимум две ще забравиш за всички плевели. После само ги изтърмъчваш и изгаряш или изхвърляш. След това ако имаш фреза фрезовай мястото и напръскай с почвен хербецид Стомп /да подтиснеш поникването на семената останали в почвата/, а може и направо да пръскаш. Поне за 2-3 месеца ще забравиш за плевелите и като поникнат на ново повтаряш процедурата до откат всяка пролет и лято, спасение от плевелите няма, всичко е времено решение.
  • 1
  • 2

Тема "Оптимален момент за борба с плевелите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: