Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
atom3 - специалист
Здравейте, трябва ми моторна коса за косене на голяма площ, а също така и приставка за фрезоване към нея ще ми е много полезна, така че ми трябва коса с тези две неща. Първо се спрях на stihl fs 130 която е с 1.9 к.с. мощност и се предлага и с такава фреза но след това видях и тази Gardenia CG430C която е 1.7 к.с. но пък е много по евтина и също идва с фреза. Та въпроса ми е дали някой знае нещо за тази Gardenia ? За stihl ми е ясно че качеството е отлично но и цената е 3 пъти по-висока...
keymaker - специалист
Площта която ще фрезоваш най вероятно няма да е голяма ,щото тая техника няма да устиска ,а и фрезата само чеше отгоре-отгоре за малки местенца е незаменима 30-50кв.м.
Гарденията си е китайче по всички показатели, ако ще работиш доста с нея не ти я препоръчвам,има осезаемо по висок разход на гориво ,вибрациите не са еднакви при всички бройки ( има и добри има и много вибриращи).Ресурса на двигателя е много различен при двете машини ,излишно е да казвам на коя е по дълъг. Времето за извършване на една и съща операция също е важно ,и тук същата работа като в предишното изречение.
Резервни части определено по ефтини при гарденията ,ама и вероятноста за повреди е по едра. Щила ще си дойде от магазина с хубав самар,а за другата ще ти се наложи да си го купиш ,така стоят и нещата с кордовата глава. Ако парите не са особен проблем вземи щил или нещо марково.
atom3 - специалист
Всъщност колко е разхода при косене на тези тримери, това не се сетих да питам ?
iivanov - майстор
Ползвал съм такава приставка. Става за повърхностно разрохкване на работена почва. Ако все пак си се навил за такова, обърни внимание на комбо системите. Олео мак имат много интересна такава.
keymaker - специалист
Разхода зависи от много неща и от ползваната корда, с един резервоар може да окосиш и 2 декара, а може и 100кв.м. Ако тревите са до кръста е едно, ако косиш издънки е съвсем друго. Зависи корда ли ползваш или нож/диск. С диск и нож може да си с събираш тревата за храна на животни или по-лесно да разчистиш.
burkov - специалист
С подобен китаец съм минавал и 10 квадрата с един резервоар, но пък храсталака беше наравно с черешата :D
За голям двор и аз бих инвестирал в маркова машина. За нещо малко до към 200 квадрата мисля че става и китаец. Въпроса е обаче какво търсиш като резултат и какво имаш като квадратура.
iva6ki - специалист
Със същия китаец ако знае човек как да работи с него и го подържа спокойно и декър може да си коси.
Разхода е относителен аз с ейнхел 2 коня - 43куб. 40-50см висока зелена трева ми отиват 500-700гр с корда,
но не бих си взел две в едно. За тия 30-50кв. с мотиката ще ги мине човек за същото време че и по бързо а със сигурност по добре.

Тема "Избор между два тримера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: