• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
nanobanano - специалист
Дойде и момента да вкарвам колата в тревата :-D
Така или иначе мястото беше "гараж"
Изображение
Гледах клипчета с тънка пластмасова мрежа(grass protector),която се поставя след като е поникнала тревата, а не паркинг елементи,но едва ли ще мога да намеря такава.За това смятам да си направя две метални скари само за гумите,които да се махат когато извадя колата.Хубавото е ,че колата ще стъпва само на 1 метър в тревата и само вечер.Някаква идея каква да е конструкцията ,в смисъл да стъпва навсякъде или само по периферията за да не задушава тревата самата гума?И какъв материал да взема?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
grass protector не е за да си паркираш колата отгоре, не се ядосвай, че не си намерил
nanobanano - специалист
На няколко клипчета,които гледах беше за паркиране или преминаване на коли.Пък и не се ядосвам,че не мога да намеря,просто защото предпочитам с решетките.Дали да не взема по-дебела арматура и да заваря решетка?
kr1100 - майстор
в http://www.home-max.bg/deals/ гледах преди месец пластмасови решетки за паркиране.. Но на мен ми се сториха неподходящи за возилото ми. А и цената беше над 6 лв на бр. за 50-60 см дължина, и с много тънки стени.
ОФФ : Имам железобетонни пана 60х60 см от старо време и исках да си удължа подхода.
Ако ти падне от някъде PVC европалет вземай. Имам 1 и обещан още 1 .Режа през средата и монтирам.

ArturDent Знам ,че линка не показва .Не можах да изровя паната от сайта им.
Последна промяна от kr1100(стар) на чет юни 16, 2016 10:08 am, променено общо 1 път.
ArturDent - Почти Безобиден
Пластмасовите ще издържат, ако това ти е притеснението.
Линка ти не показва решетките, но аз моите съм ги вземал също от Баумакс.
Разхождаме два джипа отгоре, втора година, при това с off-road гуми (голям грайфер) и няма счупено по решетките.
Друг е въпроса че и трева няма - там където минават гумите.
Демек стана на коловози.

Няма начин да има трева там където минават гумите, каквото и да ти приказват, каквито и паркинг елементи да сложиш.
Даже там където кучето обикаля по един час вечер няма трева.
т.е. направи си два бетони коловоза за паркиране а останалото трева, няма смисъл от паркинг елементи.
На теория звучи прекрасно, но на практика е друго.

Паркинг елементите (с трева) изглеждат добре само ако минава автомобил един път седмично.
hidrazin - майстор
+1 Каквото и да сложи отгоре вече никога няма да види подобна трева.
:partyman:
nanobanano - специалист
Все пак ще пробвам понеже при мен е малко по-особено.Лека е колата,отделно само половината ще стъпва на 1 метър в тревата,само вечер,стъпките няма да ги слагам всяка вечер на едно и също място,а и нм да е директно върху тревата,а на решетка.Пък ако не става в крайна сметка вадя колата и пак ще си порасне тревата.
toolegittoquit - майстор
Може да съм калпав шофьор, но в тъмното посмъртно няма начин да улуча тая скара, за да си паркирам колата отгоре. Още повече, че като завали, тя ще потъне в земята от тежестта, а тревата по ръбовете й без това ще се смачка.
  • 1
  • 2

Тема "Решетки за паркиране върху трева?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: