Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
StroySum - напреднал
Моля ако някой има опит с отглеждането на червени калифорнийски червеи да сподели основните стъпки за начинаещи.

От известно време чета информация за това начинание и изглежда доста печелившо с минимални инвестиции, но много трудоемко. Произвеждания биохумус може да стигне цена и 500лв/кубик, според повечето източници.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Много трудоемко? Не бих казала. Е, зависи колко легла залагаш, разбира се.
Правиш леглата, насипваш угнилата оборска тор, залагаш червеите, поливаш и покриваш. Оттам насетне поддържаш влагата. Поливаш. Направо ще се изкривиш от работа
Като мине цикъла, прехвърляш червеите, вадиш торта, залагаш я за сушене и пресяване и почваш играчката с новите легла
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
StroySum написа:
.. Произвеждания биохумус може да стигне цена и 500лв/кубик, според повечето източници.
Лесно проверимо. "Купи" си биохумус от всички възможни продавачи
iivanov - майстор
Пазар имаш ли? Нямаш?!! И за какви печалби говориш тогава? В продавалника е пълно с "печелещи ". :-D А инфото в нета е за баламурници. :stock1: Нали се сещаш, че на производителя някой трябва да му купува червеите.
А тръпката ще я усетиш едва, като заровиш ръце в лайната. :-D
шоп - майстор
iivanov написа:
Пазар имаш ли? Нямаш?!! И за какви печалби говориш тогава? В продавалника е пълно с "печелещи ". :-D А инфото в нета е за баламурници. :stock1: Нали се сещаш, че на производителя някой трябва да му купува червеите.
А тръпката ще я усетиш едва, като заровиш ръце в лайната. :-D

Мдааа... + 1 към мнението на iivanov

Всичко е циклично. Хората забравиха за пирамидите, Чорни, Мавродите... това все пак бе началото на 90 те години.

Някои сегашни "инвеститори" тогава не са били родени :-). Донякаде им е простено да не значт, макар, че сега информация да искаш...
Успехи на всички!
StroySum - напреднал
Далеч съм от установени връзки с куповачи, но и аз се ориентирах от OLX- мисля, че като има предлагане, има и търсене.

Относно трудоемкостта - да, не се изразих правилно, по-коректно го представи коелгата със "заравянето на ръцете в лайната".

n_a, ти активно ли се занимаваш с това, или споделяш странични наблюдения? Мерси предварително
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
StroySum написа:
Далеч съм от установени връзки с куповачи, но и аз се ориентирах от OLX- мисля, че като има предлагане, има и търсене.

Относно трудоемкостта - да, не се изразих правилно, по-коректно го представи коелгата със "заравянето на ръцете в лайната".

n_a, ти активно ли се занимаваш с това, или споделяш странични наблюдения? Мерси предварително
Изобщо ни си с ръце в лайната. Няма и лайна
Оборският тор не е лайна, а угнилият по-скоро прилича на пръст. И си с лопата.
Твоето е децка работа май
iivanov - майстор
n_a написа:
StroySum написа:
Далеч съм от установени връзки с куповачи, но и аз се ориентирах от OLX- мисля, че като има предлагане, има и търсене.

Относно трудоемкостта - да, не се изразих правилно, по-коректно го представи коелгата със "заравянето на ръцете в лайната".

n_a, ти активно ли се занимаваш с това, или споделяш странични наблюдения? Мерси предварително
Изобщо ни си с ръце в лайната. Няма и лайна
Оборският тор не е лайна, а угнилият по-скоро прилича на пръст. И си с лопата.
Твоето е децка работа май
Скъпа моя , ненагледна , да не би да си въвела вадене на червеите и поповите прасета , с ток от акумулатора на москвича ? :weedman: Колкото до лопатата , преди нея има едно обръщане с вилата , за аериране . Тогава и с краката си в лайната . :-D
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
iivanov написа:
n_a написа:
StroySum написа:
Далеч съм от установени връзки с куповачи, но и аз се ориентирах от OLX- мисля, че като има предлагане, има и търсене.

Относно трудоемкостта - да, не се изразих правилно, по-коректно го представи коелгата със "заравянето на ръцете в лайната".

n_a, ти активно ли се занимаваш с това, или споделяш странични наблюдения? Мерси предварително
Изобщо ни си с ръце в лайната. Няма и лайна
Оборският тор не е лайна, а угнилият по-скоро прилича на пръст. И си с лопата.
Твоето е децка работа май
Скъпа моя , ненагледна , да не би да си въвела вадене на червеите и поповите прасета , с ток от акумулатора на москвича ? :weedman: Колкото до лопатата , преди нея има едно обръщане с вилата , за аериране . Тогава и с краката си в лайната . :-D
Не москвич, пасат
Аз съм висока, с дълги ръце, стигам и без да газя. :-D
timo1 - специалист
n_a написа:
Оборският тор не е лайна, а угнилият по-скоро прилича на пръст. И си с лопата.
Тои ако е угнил няма нужда от червеи.

Пролетта и ние заложихме за проба,без никакви легла и покривала,директно на ливадата.Почти всеки ден го овлажнявам след като си полия градината :-D .Преди 20-тина дни под първия заложен тор заредихме нова защото тая вече е готова и започнах да овлажнявам само ново заредената тор и пътечката между тях.В готовата тор вече няма червеи.сами надушват влагата и храната и се преместват.
Системата работи,но дали е печелившо незнам.Утре ще снимам и ще ти покажа.

Тема "Отглеждане на червеи за хумус" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: