Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
iva6ki - специалист
keymaker написа:
Задавил си я ,свали свещта и издърпай 15-20 пъти канапчето да се продуха ,остави я за цигара-2 време и пробвай да я запалиш без да дърпаш смукача. Ако не припали на майстор. Може и карбуратора да се е затъкнал нещо .
Като кола ако си я задавил почисти свеща и я остави 20-25мин преди да я завиеш за да изветрее бензина. Аз моята изпразвам резервоара преди транспорт а съм имал проблеми като е работила и я спра за да подменя главата (изправям я вертикално за удобство) и после много трудно пали и не го правя вече. :wink:
offvt - специалист
Колеги,препоръчайте ми истински маркуч за китайска мотокоса!
angel_ov - специалист
angel_ov написа:
Бръмчеше си оставих я да обядвам и после няма палене. Умря като коза, от раз! Преди малко я разглобих от към карбуратора всички си изглежда ОК. Обаче през ауспуха излезе бензин, явно като съм я транспортирал от вилата беше леко на една страна. Дали е от транспорта или бъркам?

Такааа, оказа се, че доста сериозно удавена. Целия картер е бил пълен с гориво и от там и ауспуха. Няколко десетки дърпания без свещ и 12 ч. ветрене. Опит за палене припукване и пак мокра свещ. Откачих маркучите от карбуратора, изпразних го, няколко празни дръпвания без свещ, и последващ опит за палене, и о чудо запали. Бръмча около 15 сек само на изпарения. Цялата работа е била, че съм я оставил гореща може би и на слънце с гориво в резервоара. Докато се моткам резервоара се нагрява и става под налягане и горивото пълни мотора, и от там всички проблеми. Благодаря за съветите! :partyman:
keymaker - специалист
offvt написа:
Колеги,препоръчайте ми истински маркуч за китайска мотокоса!
-------------------------------------------------------
http://mina-parts.com/product.php?ProductID=497
зависи от мущуците на карбуратора дали да е 2.4х4.8мм. или 3.2х5.3мм.
ssiderov - специалист
Малко бих искал да се отклоня и да попитам колегите за мнение.На празен ход машината почва да увлича и да завърта кордовата глава!Оборотите не са големи и като я хвана с ръка спира.Не усещам голям напън да ми завърти ръката.И при студена и при топла го прави!На 2 години е,не би трябвало да е от съединителя.Толкоз бързо да отслабнат пружините ме съмнява.Машината е на Олео мак-Спарта 440.Благодаря предварително1Поздрави :)
iivanov - майстор
Е то или е обороти, или съединител. Възможно е да има набрани боклуци в чашката на съединителя и от там да увлича.
ssiderov - специалист
А ако са обороти на какво се дължи?Ще проверя и чашката на съединителя.При угасена машина нямам съпротивление при опит да завъртя с ръка кордовата глава. :?
keymaker - специалист
Ако са обороти ,може да се е задръстил карбуратора ,а може да смуче въздух от някой семеринг ,но е малко вероятно. Добре ли се форсира ? Съединителя е доста надеждно направен и вероятността да е от там проблема е много малка. Моята беше задръстила карбуратора и имаше подобно поведение ,но имах и проблем с изфорсирването под товар, като отворих карбуратора в цедката се беше нсъбрала доста гадост , след изчистване и основно продухване на всички възможни канлчета и жигльори нещата си дойдоха на мястото и се усети мощноста която имаше в началото, отдавам го на гадния бензин (докато не започнаха ядовете не ми е направило впечатление понижаващата се мощност,просто леко-полеко се е задръствала),масло ползвам само полусинтетика на орегон.
lucho - специалист
iivanov написа:
Е то или е обороти, или съединител. Възможно е да има набрани боклуци в чашката на съединителя и от там да увлича.
Дали оборотите надвишават нормалните обороти на празен ход може да се провери на слух. Запомняш тона и после го търсиш на някой музикален инструмент (напр. китара или пиано). Честотите на нотите са известни, така че не би трябвало да е особен проблем да се открие честотата на въртене с точност до ±5%.
Последна промяна от lucho на пон сеп 19, 2016 11:18 am, променено общо 1 път.

Тема "Проблем с тример." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: