Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
ssiderov - специалист
keymaker написа:
Ако са обороти ,може да се е задръстил карбуратора ,а може да смуче въздух от някой семеринг ,но е малко вероятно. Добре ли се форсира ? Съединителя е доста надеждно направен и вероятността да е от там проблема е много малка. Моята беше задръстила карбуратора и имаше подобно поведение ,но имах и проблем с изфорсирването под товар, като отворих карбуратора в цедката се беше нсъбрала доста гадост , след изчистване и основно продухване на всички възможни канлчета и жигльори нещата си дойдоха на мястото и се усети мощноста която имаше в началото, отдавам го на гадния бензин (докато не започнаха ядовете не ми е направило впечатление понижаващата се мощност,просто леко-полеко се е задръствала),масло ползвам само полусинтетика на орегон.
Форсира се добре.Не съм пипал по съединителя и карбуратора.Попритегнах леко основата върху която ляга карбуратора към цилиндъра.Болтовете позволиха леко притягане,че все пак резбата е в алуминиева отливка!Интерсно дали вибрациите след време оказват влияние,та се разхлабват?Някои се оплакват от изхвърчали свещи и болтове по машините.Невероятно ми се вижда!Ужким стъпките на резбите са малки и затягането е добро!
Подобри се празния ход и има съвсем леко увличане на пресекулки.Още е в гаранция и ще я наблюдавам.Имам още едно леко постригване на двора и ще видим.На теста пред блока това показа!Явно е посръбвала въздух от там.Ако не се кротне,айде в сервиза.Като бензин сипвам на ОМВ и Ромпетрол.Купих си литър червено на орегон с машината,полусинтетика.Вече пуснаха и италианското на Олео мак.Мисля че едва ли има разлика.Благодаря за съдействието :partyman:
keymaker - специалист
Из руските форуми четох, че орегонските полусинтетика и синтетика имали добавка за запазване на сместа до 6 мес. затова заложих на нея. А относно проблема ти, регулирай болтчето за празния ход ( най голямото от трите) охлаби го докато спре да увлича и наблюдавай работата на празен ход.
ssiderov - специалист
Ще пипна болтчето.Значи от ровене в нета разбрах,че орегонското масло дето купуваме,се прави в Германия от немска фирма!Но не помня точно как се казваше.Тя го прави и бутилира и накрая орегон брандира!Има малка разлика когато е за руския пазар.Отделни артикулни номера имат.Червеното и зеленото са еднакви,само цвят различен!Имат една добавчица за 5 литра бензин,с която увеличават доста трайността на сместа.Много се купува,евтина е.Но поне съм малък потребител,не я ползвам.
Купих миналата година 5 литра от зеленото масло за мой братовчед от село.Той си реже стабилно и си изгаря тубата за една година.Утре отивам пак за нова туба!Доволен е,зарежда хускварна 365 и 555.Не се е оплаквал.Връзва му се по 10 лева на литър!

Тема "Проблем с тример." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: