• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
ni19782005 - помощник
Имам млади черешки,може ли да ги полея с водата от басейна,след като го източа.Водата я държа чиста с хапчата хлор.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Да. Водата от чешмата също е хлорирана. Като престои, хлорът (съединенията му) се изпарява
timo1 - специалист
По добре Не поливаи с тая вода,в питеината е доста по малък процента на хлора от тоя на басеина....в пъти.
Градинката е под басеина и понякога като сменям малко вода от басеина я изпускам и там където минава вадата(в единия краи на градинката) растенията(тиквички и дини) които са до вадата са почти сухи,а на 1 метър до тях им няма нищо,утре ще ти покажа и ти сам си направи сметка какво да правиш.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Възможно ли е да хлорираш повече?
От друга страна, аз съм от Русе
timo1 - специалист
Хлора и Пх ги подържа машина,в началото на месец маи при затопляне на времето правим едно шоково хлориране.
На снимката си личи,наи вдясно е вадата,на метър от нея са корените с дини които почти са изсъхнали и на още метър до тях на дясно се виждат другите в какво здраве са,по надолу се вижда разликата и при тиквичките. :partyman:

Изображение
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Чета за таблетките, ми те повечето имат и доста други неща. Самият хлор, ако е дозиран правилно, з аопределеното време вече го няма. Затова се налага ново хлориране. По света, в дворовете басейните и покрай тях си расте тревата. Ама имат културата на обслужване и явно недопускат предозиране на химикалите
ni19782005 - помощник
Аз не съм точил водата на цяло от два месеца,мисля,че е суперхлорирана.Слагам на око,колкото пише на опаковката.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ni19782005 написа:
Слагам на око,колкото пише на опаковката.
:-D :-D
  ni19782005 - помощник
Така де,пише 1/4 ,1/2 или едно хапче на 1000л вода,аз слагам средно пропорционално. :finga: :axe:
tanq222 - специалист
Аз винаги използвам водата от басейна за поливане, няма да я изхвърля. Вкъщи и водата от чешмата има толкова хлор в нея, че няма особена разлика с коя вода поливам.
  • 1
  • 2

Тема "Вода от басейна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: