• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Lisko - майстор
Това първото, предполагам е лесно за сещане но аз не се сещам и затова питам. Големи дебели листа, приятен сладникав мирис на цветовете, дълги шушулки със семенца.
Изображение

Второто направо ме е срам че питам, има го навред тва дърво, но не мога да се сетя
Изображение

а третото предполагам е най-трудно. "Игличките са меки" стъблото почва по-широко и много бързо се стеснява
Изображение

:?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Първото да е пауловния. Видовете имат вариации в големината на листата.
Второто и мен ме е срам, не го знам. По личтото с шипчетата, ми прилича на махония, но то е храст у нас
Третото - ни нам!
alabal - специалист
Второто ми прилича по листата на някакакъв вид явор. Няма ли плодове някакви по него - ако са едни топчета е това.
inspo - майстор
alabal написа:
Второто ...
По скоро е чинар
mcm - специалист
Първото е Каталпа, второто Червен Дъб, третото ми прилича на Тис. Тиса има малки червени плодове, ползва се като паркова растителност, но трябва да се знае че тиса е красив и отровен.
mumar - специалист
подкрепям горното мнение
ето и за дъба
http://bg.tree-pictures.com/oak-leaves.htm
Lisko - майстор
Погледнах по нета, съгласен за пауловнията и дъба, но третото твърдо не е тис, щото той има някакви малки червени плодове, а тоя на мойта снимка има малка шишарка.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не пауловния, а каталпа (не му знаех името, благодаря). Тя е с дъъългите шушулки
mcm - специалист
Lisko написа:
Погледнах по нета, съгласен за пауловнията и дъба, но третото твърдо не е тис, щото той има някакви малки червени плодове, а тоя на мойта снимка има малка шишарка.
По третата снимка трудно ще се определи, дай повече инфо, в парк ли снима, храст ли е или ниско дърво, има ли миналогодишни шишарки около него, снимай по ясно шишарките. Пробвай да го сравниш с Цуга.
Първото не е Паyловния !!!
Lisko - майстор
mcm написа:
Lisko написа:
Погледнах по нета, съгласен за пауловнията и дъба, но третото твърдо не е тис, щото той има някакви малки червени плодове, а тоя на мойта снимка има малка шишарка.
По третата снимка трудно ще се определи, дай повече инфо, в парк ли снима, храст ли е или ниско дърво, има ли миналогодишни шишарки около него, снимай по ясно шишарките. Пробвай да го сравниш с Цуга.
Първото не е Паyловния !!!

Потвърдено - дъба е дъб :) Намерих около него жълъди. Явора с бодливите топчета го видях наблизо.
Мистериозното дърво от 3-тата снимка го снимах хубаво, но забравих снимките в работата.
Доста високо стига - поне 15 метра бих казал. Шишарките са малки, зелени топчести. Работната ми хипотеза е за някакъв вид секвоя.
  • 1
  • 2

Тема "Какво е туй дърво" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: