• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
jordanil - специалист
Здравейте.Стигнах до озеленяването на градината и попаднах в "шах".Мястото е с 100 квадрата с размери 8 на 13 метра.Имам вече в единия край прекарана тръба ,полиетиленова от най-тънките-мисля че беше ф32. Захранена от помпата на кладенеца,която е със следните параметри :


Захранващо напрежение... 230V / 50Hz
Мощност... 500 W
Обороти... 2850 min-1
Максимална смукателна височина... 8 m
Максимален дебит (Q) макс... 5 - 40 l/min
Максимален напор (H) макс... 5 - 35 m
Максимално работно налягане... 10 bar
Макс. температура на водата... +80 CТА
Диаметър на щуцера на смукателната тръба - 1"
Диаметър на щуцера на нагнетателната тръба - 1"


.В магазина ми казаха,че трябва хидрофор,или няма да стане с тая помпа.Да има вярвам ли?и как да продължа?Мисля да направя 2 кръга ВИК инсталация,като разделя мястото на 2?
Какви разпръсквачи мога да сложа?Или някаква друга идея?
Последна промяна от jordanil на пет авг 19, 2016 6:18 pm, променено общо 2 пъти.
jordanil - специалист
ето нагледна схема ,която ми дойде на ум.Вдясно се вижда тръбата,която да захрани с вода системата

мястото ,примерно разделено на две , 2та кръга вода и с жълто са разпръсквачите

Прикачен файл

20160819_160142.jpg

Прикачен файл

схема.jpg
Последна промяна от jordanil на пет авг 19, 2016 6:30 pm, променено общо 1 път.
hidrazin - майстор
Глупости на квадрат... Вземи прочети някоя стара тема пък тогава питай. Примерно тази:
http://forum.napravisam.bg/viewtopic.php?f=29&t=41602
Има и още теми. Вземи и си изясни точно какво ще представлява тази площ.
Иначе като гледам дето си ги цопнал тези ламби и тези храстчета ще имаш проблеми с пръскачките.
И този Райдър вземи го забрави...
:partyman:
jordanil - специалист
hidrazin написа:
Глупости на квадрат... Вземи прочети някоя стара тема пък тогава питай. Примерно тази:
http://forum.napravisam.bg/viewtopic.php?f=29&t=41602
Има и още теми. Вземи и си изясни точно какво ще представлява тази площ.
Иначе като гледам дето си ги цопнал тези ламби и тези храстчета ще имаш проблеми с пръскачките.
И този Райдър вземи го забрави...
:partyman:
темата я четох,тази площ ще представлява тревна площ, а защото да разкарам помпата? :partyman:
hidrazin - майстор
jordanil написа:
...а защото да разкарам помпата?...
Ами я дай да и видим характеристиките на тая помпа дали става.
Представляват нещо такова:
характеристика
:partyman:
jordanil - специалист
hidrazin написа:
И що?
:partyman:
защото питам едно ,отговаряте друго :rolleyes: :rolleyes:
turbocharged - специалист
Захранващата тръба 32 мм е предостатъчна. Вътре в полето можеш да ползваш същата или по-малка. Обаче помпите дето обикновенно се купуват за кладенци като твоята идват слаби за поливане с разпръсквачи. Сложи минимум 4 големи роторни разпръсквачи в четирите ъгъла. Като слагаш разпръсквачите вътре както си го намислил няма да полива по ъглите. Още по-добре ще е с 6 разпръсквача. По един и на средата на дългата страна. Hunter PGP или Rainbird 5000. По 25 лв грубо ти е един разпръсквач. Пръскат на около 10-12 метра и изискват дебит поне 0.7 м3/ч и налягане 3 бара на разпръсквач. Според това каква ти е помпата ще трябва да определиш колко зони да има. Вържи и на твоята помпа два разпръсквача едновременно и ще разбереш дали става с два на зона. Може и с по един разпръсквач на зона. Или да си купиш по мощна помпа. За два разпръсквача ти трябва помпа 1,4 м3/ч при 3 бара или още по-добре 1,6 м3/ч при 4 бара. Тези работи ти ги пиша от личен опит с моята поливна система. При всички случаи е добре професионалист да ти направи проект.
p.v.x - майстор
hidrazin написа:
И що?
:partyman:


Гледам , че пак си се постарал , да убиеш темата още в нейния зародиш.

Тази андропауза , наистина те кара , и те въвежда в заблуждение , че си полезен за форума като цяло.

Истината е , че си полезен на 10% ,и вреден на 90%.

Но както ти обичаш да казваш , дИмокрация.

Щем не щем , ще те траем.

Като се замисля , че в другия форум те молят да пишеш. Майко мила. :roll:

:rock:

пп.За мен можеш да говориш и пишеш , както намериш за добре. :finga:

Позволено ти е. :-D

От мен. :lol:
  • 1
  • 2

Тема "какви разпръсквачи да сложа?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: