Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
lucho - специалист
"Stihl" са произвеждали (и кой знае, може би все още произвеждат?) специален преходник за закрепване на глава "PolyCut 20-3" към задвижващия вал на тримери с лява резба M10x1,25 (такива са и китайските; "Stihl" нямат такива) под свой номенклатурен № 4090-740-6807:

Изображение
Изображение

Дали не може да се намери или достави в България или да се изработи на струг и фреза такова нещо?
novgradski - специалист
По принцип фреза не ти трябва (намираш парче шестостен s 17..19..22 -какъвто ти трябва ),а само струг ,стругар и режещи инструменти.Аз не можах да разбера дали има и друга резба освен М10х1,25 LH ,която може също да е лява.За толкова малка вътрешна резба по-ми е било лесно не със стругарски нож ,а с метчик (външните -каквито и да са по-е лесно стига струга да има стъпката)а него чрез преработка на стар метчик на резбошлайф до такъв какъвто ми трябва.Така навремето ми направиха метчици с цолова нормална (не тръбна) резба.Сега по-се намират и метчици.Така че на струг трябва да може.
lucho - специалист
novgradski написа:
Аз не можах да разбера дали има и друга резба освен М10х1,25 LH ,която може също да е лява.
Да. Доколкото разбирам, всички тримери (моторни коси), които са с прав вал (тръба), имат лява резба, а тези с извит вал (тръба) – дясна. При първата група причината е, че машината е отдясно на оператора и е по-удобно да коси отдясно наляво и да дава откат от, а не към него. За целта главата (ножът) се въртят в посока, обратна на часовниковата срелка (погледнато отгоре). Следователно трябва да има лява (обратна) резба, за да не се развинтват при работа. При втората група все още не ми е ясна причината да имат дясна резба.
За толкова малка вътрешна резба по-ми е било лесно не със стругарски нож ,а с метчик (външните -каквито и да са по-е лесно стига струга да има стъпката)а него чрез преработка на стар метчик на резбошлайф до такъв какъвто ми трябва.Така навремето ми направиха метчици с цолова нормална (не тръбна) резба.Сега по-се намират и метчици.Така че на струг трябва да може.
Пó се намират, но с лява резба много трудно се намира метчик. А с резбошлайф работата става дебела. На струг ножът трябва да е много тънък, а значи чуплив. "Stihl" вероятно произвеждат тая гайка (не знам защо е дадена като болт) на специален агрегат, но въпреки всичко е скъпа. Може би заради марката, а не заради себестойността си. А може би е произведена в малко бройки, не знам.

Тема "Преходник на "Stihl" с резба M10x1,25 за "PolyCut 20-3"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: