• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
jinio - специалист
Здравейте на всички! В градината си в къщи имам направена външна тоалетна. Предполагам знаете какво представлява, дупка която е отгоре с бетонче, като за да се стъпне. Същата не е използвана от много години, някъде около 20, но сега искам да я затворя тъй като ми пречи. Дайте ми идея как да я затворя.
Hoвoceлckи - майстор
Мойта препоръка е: не я ликвидирай. При всичките си недостатъци има и някои предимства - като спре водата ... външен човек (работник, помагач, майстор, случаен ...) като му се приходи по голяма нужда е много конфузно да ти влиза вътре в къщата (не дай си боже стомахът да не му е съвсем в ред).
jinio - специалист
Hoвoceлckи написа:
Мойта препоръка е: не я ликвидирай. При всичките си недостатъци има и някои предимства - като спре водата ... външен човек (работник, помагач, майстор, случаен ...) като му се приходи по голяма нужда е много конфузно да ти влиза вътре в къщата (не дай си боже стомахът да не му е съвсем в ред).
Да знам го това, но съм направил нова, която е включена в канализацията и съм подсигурил само за нея около 1тон вана, която е пълна и се сменя водата постоянно.
gnt69 - майстор
Септични ями се затварят с бетон ако искаш да не пропадне. Ако не те бърка в смисъл да е далече от сгради може и с пръст и строителни отпадъци например да събориш връхната част тухли и бетони вътре. Но все пак зависи колко е дълбока. Аз едно време така затворих една яма, тухли пръст пак тухли хоросан пръст докато се напълни.
torbalan - Дървен философ
И аз така направих с моята.

Бях викал един багер за нещо и го накарах да разруши колкото и каквото може и да го натъпче в дупката. После отгоре пръст. Сега не личи къде е била.
jinio - специалист
И аз мисля с тухлите с които е зидана, с камъни и пръст която има за изхвърляне, но после сигурно отгоре ще трябва да сложа бетон, мястото където е била ще стане не използваемо. Четох за някакви хапчета които се използват за химични тоалетни, ако сложа от тях няколко и после отгоре пръст за да си стане използваемо мястото.
fbr - майстор
Аз пък, без да имам тоалетна в двора, изкопах дупка и напълних отпадъчните строителни материали вътре. От общината забранили на сметището да приемат строителни отпадъци, и не било ясно къде да се изхвърлят.
ben84 - специалист
Защо са тия бетонища? Това са си най-обикновени л**на, а не ядрени отпадъци :shock:
Запълни го с нещо да не сляга, трамбовай поне двадесетина см. земя, ръсни райграс отгоре и така.
Virtex - майстор
За тези, които са затворили подобен род тоалетни със строителни отпадъци или бетониране - има ли направена дезинфекция по някакъв начин ?

На мен ми предстои подобно начинание - 'затваряне' на външна тоалетна и мисля да направя следното:
1. Специален камион взема каквото може от ямата ( забравих как точно се казва този камион - мисля беше 'фекалка')
2. Изсипва се разтвор за химическа тоалетна, за да ликвидира каквото може като миризма и гадости (това може да се случи и преди т.1)
3. Засипване на ямата през отвора с твърди отпадъчни материали от ремонти, които предстоят.
4. Бетониране на 'отвора' на тоалетната или горният слой най-малкото.

Надявам се това ще е достатъчно като идея.
gnt69 - майстор
potrebitel22 написа:
За тези, които са затворили подобен род тоалетни със строителни отпадъци или бетониране - има ли направена дезинфекция по някакъв начин ?

На мен ми предстои подобно начинание - 'затваряне' на външна тоалетна и мисля да направя следното:
1. Специален камион взема каквото може от ямата ( забравих как точно се казва този камион - мисля беше 'фекалка')
2. Изсипва се разтвор за химическа тоалетна, за да ликвидира каквото може като миризма и гадости (това може да се случи и преди т.1)
3. Засипване на ямата през отвора с твърди отпадъчни материали от ремонти, които предстоят.
4. Бетониране на 'отвора' на тоалетната или горният слой най-малкото.

Надявам се това ще е достатъчно като идея.
Само точка 3 е достатъчна. Напролет ако се е улегнало пръст до нивото което ти харесва. :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Как да затворя външна тоалетна?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: