Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
lucho - специалист
Отгоре надолу на снимките са показани:
1. "Polycut 20-3" на "Stihl" (№ 4002 710 2189)
2. "Tri-Cut (M10)" на "Husqvarna" (№ 578 44 91-01)
3. "Pro Trim" Ø315 на "Oleo Mac"/"Emak" (№ 4175 157)
Изображение
Изображение
Изображение
Всички те имат по три симетрично разположени, въртящи се всяко около собствена ос, сменяеми пластмасови ножчета. Въпросът ми е: Някой използвал ли е такава глава? Какви са предимствата и недостатъците ѝ спрямо кордата с квадратно сечение?
ssiderov - специалист
Не съм ползвал щото нямам Щил,пък вносителя на Олео мак не я внася тук!Виждал съм ги щиловите ножчета.Пластмасови.В по-твърди неща се оплескват стабилно!
Мисля,че съчетават ефективната работа на стоманения трилъчев нож и безопасната работа на кордата.Стоманения нож според мен е ефективен,щото е с малко напречно сечение и реже по-лесно от кордата.Нужна е машина с по-малко мощност!Реже се с лекота и дори според колегата Кеймейкър май беше,при по-тежък нож използваше дори инерцията му като маховик.Икономисва гориво при този случай.Дотук всичко добре!Ама има едно но!Като закачи камъни,железа и други твърди работи,хвърчът искри!Айде после точене,ако не се е пръснал на парчета!Пък и не може да се завираш навсякъде с него.Икономично е в сравнение с кордата!
От друга гледна точка не се трошат толкова лесно като стоманения нож.При зор се прибират в главата,така ми се струва.Като цена май бяха около 7 лева няколко бройки.Не се късат като кордата при зор,нащърбват се малко.Това съм видял на снимка!
Без да съм го пробвал,виждам доста предимства пред другите два интрумента.Но като пробвам,може би ще видя и недостатъци :? :roll:
lucho - специалист
Преди малко говорих с Панко Панков (споменат няколко пъти в този форум) и с професионален косач, който работи в Ботаническата градина. И двамата се изказаха отрицателно за този вид глави. Според тях те нямат никакви практически предимства пред главите с корда.
lucho - специалист
Интересно изобретение, подобно на главите с въртящи се ножчета, но тук ножчетата са с форма на вертолетни лопатки и се огъват, а не се въртят: http://aero-flex.com

Изображение
lucho - специалист
На стр. 41 на каталога на фирмата на италианеца Фабрицио Арнетоли е дадена главата "RFL01", която върти 4 пластмасови ножчета и 8 "камшика" корда едновременно! Каква ли мощност ще е необходима да се върти това чудо?

Изображение

Тема "Тримерни глави "Polycut", "Tri-Cut", "Pro Trim"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: