• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 11
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Virtex - майстор
Между шините ще е само проводника.

Аз предлагах вариант само за първата снимка - там светодиодите са в отделно тяло и изглеждат малки.

За тези от магазина, големите - зор работа.
yanko78 - специалист
Само да вметна, че не съм се отказал от проекта. Разбрах, че със сигурност може да се огъне профила и да изглежда "купешко". Проблема е, че екипировката която трябва да се подготви за да станат нещата, е сложна и скъпа и за малък тираж няма да е оправдано. Варианта на който съм се спрял в момента е да се направят от ламарина, изрязана на лазер, сгъната, заварена, китосана, шлайфана и боядисана. Ако се окаже, че е доста трудоемко и скъпо, ще мина на компромиса с кръгла тръба.
Между другото, лампичките за телата пристигнаха :) :) :partyman: Всяко по 2W, водоустойчиво. Не съм сигурен, но мисля, че по 2 или 3 ще са достатъчни. На първо време ги закачих на някакво трафче което захранва една лента на кухнята и светнаха :) :) :) :) Доколкото разбрах от бързо проучване, ще ми трябва траф с 20% повече мощност от лампите които ще храни :? :? :? Ама нали винаги по трудния път всичко ми се случва, сигурно ще се допитвам за точности, когато телата станат :supz: :partyman:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
fill - специалист
yanko78 написа:
... Варианта на който съм се спрял в момента е да се направят от ламарина, изрязана на лазер, сгъната, заварена, китосана, шлайфана и боядисана...
Това е варианта.Нарича се профил със съставно сечение.Така се изработват обемните букви.Трябва ти/не чак лазер,може и плазма,че е по "тънко"/,материал с подходяща дебелина и малко железарски умения.Няма вариант да огънеш еднообразен профил във форма 21,22,23,ако ще да ги напълниш и със златен пясък.
Имам известен опит с подобни форми,но предпочитам да го споделя на Л.С.Не за друго,просто да не се hidraznim... :?
yanko78 - специалист
fill написа:
yanko78 написа:
... Варианта на който съм се спрял в момента е да се направят от ламарина, изрязана на лазер, сгъната, заварена, китосана, шлайфана и боядисана...
Това е варианта.Нарича се профил със съставно сечение.Така се изработват обемните букви.Трябва ти/не чак лазер,може и плазма,че е по "тънко"/,материал с подходяща дебелина и малко железарски умения.Няма вариант да огънеш еднообразен профил във форма 21,22,23,ако ще да ги напълниш и със златен пясък.
Имам известен опит с подобни форми,но предпочитам да го споделя на Л.С.Не за друго,просто да не се hidraznim... :?
:) :) :) колега, разсмя ме искрено със завършека на мнението ти :) :) харесвам хората с изтънчено чувство за хумор. Засега съм дал на хора да сметнат какво ще излезе. Най вероятно ще им ги поръчам на тях, но ако нещо се обърка, ще се радвам да се чуем и да попия от твоя опит и да свъришм работата. Ще ги направя мамицата им и тела. Колкото по трудно се получават нещата, толкова ще е по голямо задоволството на финала :prost:
preslav - майстор
Както някой беше писал и преди мен, кое в цялата галимация е направи сам? Стана тема с 3 страници, в които се обсъжда само как да не дадем пари за нещо готово, а да намерим кой да ни го направи за без пари. Имаше и блестящи предложения, които някой ден бих могъл да използвам за себе си, но явно твоето направи си сам ще се сведе до копане на дупки, бетониране и окабеляване. На конкретните ти въпроси ще кажа, че 2 Вата на тяло ще ти дойдат малко, моите 3 Вата светят колкото да не се препънеш. Захранващия блок го поръчай с поне 50% запас, че утре ще ти хрумне да добавиш ламБи или да сложиш по-мощни, а импулсните захранвания миришат кофти когато се претоварят. И не на последно място, сложи снимки на готовото изделие, така и така съм си загубил времето, поне да видя крайния резултат.
Благодаря!
yanko78 - специалист
preslav написа:
така и така съм си загубил времето
Колега, благодаря за съветите относно захранване и ватове. Както споменах, ще сложа 2 ими 3 диода а не 1, телата ще са в повече и ще са на 2м. грубо едно от друго. Относно загубата на време и трите страници. Никой не съм задължавал да влиза, следи, чете, отговаря и т.н. Когато нямаш техническа възможност, се налага понякога и ползването на трети страни. Ако можеш сам да огънеш тръбата която аз искам, поздравления! Ма честно много се дразня на изказвания от твоя тип.
preslav - майстор
Ма и аз много се дразня когато някой ме нарича колега, ама не го показвам или поне се старая да не го казвам! Прав си, че никой не ме е задължавал да влизам и да чета (няма да казвам какво), но заявката беше друга "имам проблем - търся решение". Да изключим моите мнения, още много други ти предложиха варианти, но явно от самото начало ти си си решил как да процедираш - даваш едни пари, някой ти свършва работата, а после се думкаш в гърдите "вижте какво направих сам". Нека съм малко по-ясен - много неща си правя сам не поради липса на пари, а по други две причини, които няма да степенувам по важност. От една страна ми доставя удоволствие да си "барна" сам нещата, от друга страна има неща, които не бих дал някое "майсторче" да ми пипа - замисли се! Не те коря, не ти се и присмивам, но не виждам какво ти научи от този форум. Отдавна съм престанал да се притеснявам дали се харесвам на някого или не, ако мога да съм полезен е добре, ако ли не всеки да си чука сам главата, но на черното да кажа бяло не очаквай точно от мен!
Не се чувствай длъжен да ми отговаряш - преставам да следя темата, но за да не кажеш, че нещо бягам можеш да споделяш постиженията си на лични!
P.S. Пропуснах да ти кажа, ама ти може би го знаеш, че на AC IN изобщо не му пука какъв цвят проводник ще сложиш на ACN и ACL, да не говорим, че в общия случай няма никакво значение къде ще набуташ фазата и къде нулата, ама все пак се допитай до някой майстор!
fill - специалист
Добре де"Велики, Преславе"/нали мразиш да те наричат колега/...В крайна сметка,ти с какво допринесе за по малкияТ брой страници...
Това че си открил топла вода,не те прави специалист по топлотехника...
preslav - майстор
fill, ако ти е драго да си бъбрим няма нищо лошо - мисля, че някъде из този форум има "говорилня". Ако те интересува с какво съм допринесъл за тази тема можеш да прочетеш мненията ми и ако имаш забележки относно констуктивността ми пак пиши! Не искам да ставам адвокат на никого, но от самото начало имаше човек, който каза, че мисията с огъване на такъв профил е невъзможна, не само отрече, но и предложи варианти, но авторът настръхна и се нацупи като малко дете, на което не му дават да си играе с играчката. Съжалявам, че сега ми хрумна, ама аз примерно бих изработил тези тела от дърво - не се шегувам. Другият момент е, че не исках да обиждам автора с мнението си за светодиодите, не само са грозни, но са и некомпактни, което ще му доведе още бели на главата.
Както виждаш отново се опитвам да съм конструктивен, но явно това се тълкува погрешно - горещо ти препоръчвам да не се захващаш с мен!
Lisko - майстор
Ъъъъ момент, че това за не-компактността на диодите която води до проблеми не го разбрах. Може ли малко пояснение?
Не смятам че са грозни, освен това няма да светят в президентски кабинет а в двор.
:partyman:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 11

Тема "Направа на градинско осветително тяло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: