Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
vlax - майстор
Здравейте,отдавна се каня да пусна такава тема.Предварително да спомена,че доста съм прочел по въпроса,вариантите са много и се чудя кой да избера.
Всяка година косовете правят паразии,но тази година станаха доста нахални,поразиите са значителни и взеха да ме дразнят.Бихте ли споделили как се опазвате от косовите? Моля да пишат колеги които имат реални резултати в борбата,а не от сорта сложи CD, и т. н.
TMontana - специалист
В предишни теми пак някой беше питал същия въпрос и там бях показал даже как изглежда...малко е цигания,но пък резултата 100%...та работата е следната,вземат се стари дрехи фланелки,чаршафи и се закачат по теловете така,че да са добре видими отстрани и отгоре и нито един скорец не е припарвал! :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Кос и скорец не е едно и също. Не знам кое е по-интелигентното
ivanovbg - майстор
Скорците са вредни. Те правят белите и се движат на ята. Късно питаш, другата седмица си заминават.
kr1100 - майстор
не знам дали е много по темата , но грозде и круши опазвам с чорапи на метър/ ситна оплетка 30 ст / м Разширяват се до около 15 см. Имам качени снимки на грозде Афродитя тука във форума.
Офф Ъази година косовете стана толкова нагли, че дупчат за проба и зимни круши / попска/.След като гроздовете са опаковани налетяха на доматЯ :shock: , после на ябълките. и крушите.
Сега идва ред на райските ябълки. :?

Тема "Опазване на градината от косове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: