• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
пишман_майстор - майстор
Здравейте колеги. Скъса се болта закрепващ ножа към фланеца на КВ, на косачка тип количка с Бригс мотор . Извадих парчето и ...сега мъка. Не мога да намеря същият болт. Като диаметър е някъде 9,5 или 9,4 мм ( 3/8 ? ) . А стъпката е май 24 навивки. Т.е. на 99.9% съм сигурен, че това тип инчов размер болт . Дължината на целят болт в момента не мога да кажа колко е. ( в колата остана и сега ме мързи да слизам в гаража )
gnt69 - майстор
пишман_майстор написа:
Здравейте колеги. Скъса се болта закрепващ ножа към фланеца на КВ, на косачка тип количка с Бригс мотор . Извадих парчето и ...сега мъка. Не мога да намеря същият болт. Като диаметър е някъде 9,5 или 9,4 мм ( 3/8 ? ) . А стъпката е май 24 навивки. Т.е. на 99.9% съм сигурен, че това тип инчов размер болт . Дължината на целят болт в момента не мога да кажа колко е. ( в колата остана и сега ме мързи да слизам в гаража )
При стругар той знае всичко. Ако стругаря се разбира от работата струга познава всички резби. :partyman:
пишман_майстор - майстор
Имам такъв наоколо до мен добър. Мина ми и това през ума, да си го изработя на струг. Ако не намеря, така ще направя.
koveslav - майстор
Евроболт.Намери резбомер и измери точната стъпка.Иначе и в магазина могат да ти я измерят,но явно нямаш наблизо техен магазин и трябва да поръчваш. Ако нямат точно съшия,ще вземеш по-дълъг,с подходящата якост ако е отбелязана на стария болт и ще си го отрежеш на необходимата дължина.
http://www.euroboltbg.com/index.php?o=p ... roup_id=11
При бригс всички болтове които съм срещал са инчови,включително този във вала.Даже и главите на болтовете по мотора са инчов размер,но някой размери на главите са много близо до нашите инструменти 10,11,14 и се работят и с обикновен инструмент.
Lisko - майстор
Успех с болта! Казва се Стратън, не Стрейтън.
:partyman:
koveslav - майстор
Благодаря! Даже е с две "T".Езиците никога не са ми били сила.
пишман_майстор - майстор
Благодаря колеги. Ще проверя в сайта на Евроболт какво ще е подходящо. В краен случай и стругар ще ми свърши работата. Дори днес приказвах с човека и той ми каза да си купя болт 10мм с 8.8 якост и да има цяла част ( без резба ) колкото е самият болт дето ще се прави. Щял да го престърже на желаният размер, резба и т.н.
Чираче - майстор
пишман_майстор написа:
Благодаря колеги. Ще проверя в сайта на Евроболт какво ще е подходящо. В краен случай и стругар ще ми свърши работата. Дори днес приказвах с човека и той ми каза да си купя болт 10мм с 8.8 якост и да има цяла част ( без резба ) колкото е самият болт дето ще се прави. Щял да го престърже на желаният размер, резба и т.н.
Моя съвет с крайния случай/стругаря/ го забрави. :? Болт с якост 8.8 като се престърже, става като дъфка. Стругаря ще го направи, но няма да ти свърши работа. Ще се изтегли.
gnt69 - майстор
Чираче написа:
пишман_майстор написа:
Благодаря колеги. Ще проверя в сайта на Евроболт какво ще е подходящо. В краен случай и стругар ще ми свърши работата. Дори днес приказвах с човека и той ми каза да си купя болт 10мм с 8.8 якост и да има цяла част ( без резба ) колкото е самият болт дето ще се прави. Щял да го престърже на желаният размер, резба и т.н.
Моя съвет с крайния случай/стругаря/ го забрави. :? Болт с якост 8.8 като се престърже, става като дъфка. Стругаря ще го направи, но няма да ти свърши работа. Ще се изтегли.
+1
Ако има готов оригинален най добре. Стругаря в краен случай. :partyman:
пишман_майстор - майстор
Точно мисълта, че ще се разтегли ( и скъса пак ) ми мина и на мен през ума. Първо ще търся какъвто трябва болт, ще оставя стругаря като последен вариант
  • 1
  • 2

Тема "Болт за косачка с Бригс Стрейтън двигател." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: