• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
"При толкова голямо разнообразие на пазара и видовете басейни какъв басейн да избера?"

Прикачен файл

inground-garden-pool.jpg
inground-garden-pool.jpg (78.67 KиБ) Видяна 5147 пъти
При разглеждането ми намерих около три четири различни вида басейни. чърви вид от някакъв плат с метална рамка, втори вид с изкопаване на дупка, изливане на бетон и облицован с малки плочици . трети вид пак дупка , бетон и облепяне с някакъв термо винил, и четвърти вид излят от някаква пластмаса и заровен в земята. Незнам кой ли е най подходящ, като направо изключваме тези с металната рамка и брезентчето #-o, струват ми се еднодневки.
turbocharged - специалист
Най добрия избор за мен е бетонен басейн облицован с стъклокерамика. Класическа схема и подлежи на лесна поддръжка и ремонт. Съответно коства най-много средства за изграждане.
Бетонен облицован с винил също не е зле и е една идея по-евтин. Има само един гаден недостатък. Водата винаги намира как да влезе м-ду винила и бетона.
Гадно мирише на жабуняк от там. Винила старее колкото и да го хвалят. След 5-6 сезона ще е за смяна. Не че плочките не падат. Имат и нужда от фугиране през 2-3 години. Но това е просто занимание. Ако ти идва отръки и сам можеш да си го ремонтираш.
За пластмасов не мога да дам мнение.
hidrazin - майстор
Всичко зависи от финикийките знаци - колко си склонен да отделиш.
Винила издържа поне 5 години. Нов винил за басейн с размери 5,5 m x 3,7 m. и дълбочина 1,20 m струва към 500 кинта.
Кво му плащаш? Сменя се за 1-2 часа с пиене на бира...
:partyman:
Поради неголемия бюджет мисля че се отказвам от масивен бетон с керамични плочки. ЗА винилчето с мтална конструкцика... не мисля. много е рисковано за къщата, ако се спука и ще се наводним определено. четох, че и почистването на стените е истинско приключение. Някъде из нета се натъкнах и на басейни с изкопаване на дупка, лека замазка с метална лека конструкция от до 10 см и облепяне с винил от всички страни.както колегата turbocharged е споменал за водата между бетона и винила не бях се сетил
p.v.x - майстор
Не знам , тази тема дали си я чел.http://forum.napravisam.bg/viewtopic.php?f=21&t=55081
То има и други , но тази е от скоро.
Преди да вземеш решение , ти препоръчвам да се запознаеш с аспектите по поддръжката на такова съоръжение.
Този момент е много важен.
Благодаря на P.V.X. за линка много би ми бил полезен - пластмаса за стените. Търсих в нета за пластмасови басейни / басейни от стъклопласт и открих производител в България,на тези >> басейни <<.Пишат че поддръжката им е много лесна и без никакви средства. Изглежда че са направени и от същия материал като лодките.
..някакви идеи за тези басейни???
timo1 - специалист
И от злато да го направиш почистването си е като при всички други басеини.
hidrazin - майстор
alexvirt написа:
Поради неголемия бюджет мисля че се отказвам от масивен бетон с керамични плочки.
Ами тогава ще трябва да се откажеш и от стъклопластовия.
Цената на такъв започва от 10-12-15 000 лева.
Иначе виж тук какво ми попадна.
Басейн от стъклопласт
Като цена е супер, само дето не е ясно дали е нов или втора ръка, какво включва към комплекта...
:partyman:
gnt69 - майстор
Нов е ама само корубата е тия пари. Преди време им звънях да ги пробвам как ги харчат. :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Какъв басейн да си избера за градината двора" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: