Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
lucho - специалист
Този модел мотокоса на шведската фирма "Stiga" (купена от италианската "GGP"), който се продава у нас за 399 лв., изглежда сериозна машина. По-важни ТТД (от сайта на производителя):

Работен обем на двигателя: 42,7 cm³
Полезна мощност на двигателя: 1,25 kW
Вместимост на горивния резервоар: 1 L
Максимални обороти: 9500 об./мин.
Обороти на празен ход: 2800–3200 об./мин.

Ширина на косене: 45 cm
Диаметър на кордата: 2,8 mm
Тип на вала: прав
Диаметър на вала: 8 mm
Диаметър на тръбата на вала: 28 mm (28 mm е и на австрийския, шведския, норвежкия и полския сайт на "Stiga", но в каталога на полски език дават 26 mm – кое е вярното?!)

Тегло: 8,8 kg
Тегло без режещата система: 8,2 kg (8,2 kg е и на австрийския, норвежкия и шведския сайт на "Stiga", но на английския им сайт, на сайта "onlinemachini.bg" и на сайта на "Коледжиков" е 7,4 kg – кое е вярното?!)

Антивибрационна система: Да
Нива на вибрациите (лява/дясна дръжка): 7 / 3,9 m/s²
Ниво на звуковата мощност: 115 dB(A) – усещаното ниво ще е малко под 100 dB(A).

Изображение

Някой може ли да даде мнение за тази мотокоса?
keymaker - специалист
Признавам те за "екстремист" , въртиш -сучеш и все за китайци се хващаш. :-D
На 99% покрива хюстънските за по 120 лв.
iivanov - майстор
Ммм , не съм сигурен , че това е китайско . :? Колега , съфорумец , който в края на краищата взема В 40 елит , се разрови точно за тази машина . С жило е .
lucho - специалист
iivanov написа:
Ммм , не съм сигурен , че това е китайско . :? Колега , съфорумец , който в края на краищата взема В 40 елит , се разрови точно за тази машина . С жило е .
Благодаря за ценната информация! Щом е така – отпада.

А тази 1,25-киловатова "Alpina", която се продава в "Mr Bricolage" за 329 лв. с 5 години гаранция, е със същия предпазител и глава като "Stiga"-та (нали са една фирма – и "Stiga", и "Alpina" са към италианската "GGP"):

Изображение

Тя май вече наистина си е съвсем китайска, нали?

Какво излиза – всичко, което е по-евтино от 550 лв., не е само произведено в Китай, но е и проектирано там!
iivanov - майстор
Лъчо, не знам откъде Бриколажа са го изкопали това, но няма нищо общо с машините в сайта на алпина. :? Доколкото знам машините от двете марки се различават само по цвят.
lucho - специалист
VLADO66 написа:
От евтините коси си заслужава тази http://www.argo-market.com/Products/Details/2551
Благодаря за информациятя! Изглежда като някакъв протукт на фирмата "Титан" специално за нашия пазар, защото на сайта на "Титан" я няма. Въпреки че има антивибрационна система, не е ясно какви са вибрациите. Но от "Агромаркет" са се погрижили да я оптимизират. Ще я имам предвид при избора!

На същия сайт на "Агромаркет" се продава и 1-киловатово "CG31EBS" на "Хитачи" за 489 лв. То е с вал, а не "жило", както се вижда от лагерчетата (поз. №45, "Oil bearing") на чертежа по-долу, взет от стр. 65 на упътването и според мен е сериозен съперник на "Sparta 250 T" на "Oleo-Mac" (мога да направя по-подробно сравнение, но от параметрите май само дето вибрациите му са малко по-силни и е малко по-шумно и по-тежичко):

Изображение

Тема "Мотокоса "SBC 242 D" на "Stiga"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: