Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
lucho - специалист
Не съм проверявал китайските и тайската версия, но за разлика от всички останали версии, а те са много, в немската версия на упътването (вж. стр. 19) октановото число е дадено като ограничение отдолу, а не като точно число ("oder höher" = "или по-високо"):
Stets einen bleifreien Markenkraftstoff mit einer Oktanzahl von 89 oder höher verwenden.
Значи може и с октаново число, по-високо от 89! Така да се каже, официално е разрешено! Само дето не е ясно защо само в немската версия? Това е много странно!
lucho - специалист
lucho написа:
П.П. Търговците от "Rotopino", които са "пуснали пипалата си" в цяла Европа, едва ли грешат, като дават следните параметри за "CG 31EBS NA":
  • Мощност: 1100 W
  • Диаметър на косене: 420 mm
  • Обороти в минута: 9000
  • Тегло: 6,4 kg
А пък латвийците и естонците дават следната информация:
  • Вес: 6,4 кг
  • Максимальная мощность: 1,1 кВт, 1,5 л.с.
  • Рекомендуемое топливо: бензин А95
  • Максимальная скорость: 7000 (об/мин).
Инайки предвид предавателното отношение (22:17), се получават 7000 × 22 : 17 ≈ 9059 об./мин., т.е. всичко съвпада. И така, 9000 об./мин. са максималните обороти на двигателя, а 7000 – на водещия вал, вероятно с корда. С нож ще бъдат малко повече. (Припомням, че аз бях измерил 9367 об./мин. на двигателя с корда, оттук оборотите на водещия вал са 9367 × 17 : 22 ≈ 7238 об./мин.)
lucho - специалист
В Япония моделът "CG31EBS" не се предлага. Вместо него предлагат "CG33EASP", който се продава само в Япония и никъде другаде:

Изображение

Мощността е същата като на "CG31EBS-NA" (1,1 kW), но теглото е 5,7 kg срещу 6,4 kg. Упътването е тук (само на японски, естествено).
lucho - специалист
lucho написа:
Инайки предвид предавателното отношение (22:17), се получават 7000 × 22 : 17 ≈ 9059 об./мин., т.е. всичко съвпада. И така, 9000 об./мин. са максималните обороти на двигателя, а 7000 – на водещия вал, вероятно с корда. С нож ще бъдат малко повече. (Припомням, че аз бях измерил 9367 об./мин. на двигателя с корда, оттук оборотите на водещия вал са 9367 × 17 : 22 ≈ 7238 об./мин.)
Тук намерих още малко данни за оборотите:
Hastighed ubelastet 11.000 /min
Tomgangshastighed 2.800 - 3.200 /min
"Hastighed ubelastet" = обороти на двигателя без товар
"Tomgangshastighed" = обороти на двигателя на празен ход

И така, получаваме следната таблица на оборотите (в последната колонка оборотите на двигателя са разделени на предавателното число 22/17):

Код: Избери всички

|               |         Обороти в минута          |
|   Режим       +--------------+--------------------+
|               | на двигателя | на кордовата глава |
+---------------+--------------+--------------------+
| Празен ход    |     3000     |           0        |
| Макс. мощност |     8000     |        6200        |
| Пълна газ     |     9000     |        7000        |
+---------------+--------------+--------------------+
| Пълна газ без |    11000     |        8500        |
| товар         |              |(на вала, без глава)|
С нож вместо глава при пълна газ оборотите на ножа ще са 8000–8500.

Тема "Сравнение на мотокоси "CG31EBS" и "Sparta 250 T"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: