Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
lucho - специалист
Оказва се, че известният самар с код "63070003R" на "Oleo-Mac" не се продава само за цели 72 лв. на сайта на "Oleo-Mac", а и се продава на старата цена (54 лв.) на сайта "Градинска техника" (не се подлъгвайте по грешната картинка на сайта; щом кодът е същия, значи става дума за същия самар):

Изображение
Изображение
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Но се оказва и че този самар има и сериозен според мен конкурент с доста по-ниска цена (30 лв.), производство на сръбската фирма "Агромаркет":

Изображение
Изображение
Изображение

В повечето случаи по-скъпо означава по-добро, но не винаги, не винаги...
lucho - специалист
Купих си "сръбския" самар марка "селянин" ("Villager" значи точно това), който се оказа, разбира се, китайски. Но от китайско до китайско понякога има голяма разлика. Този самар се оказа много удобен (с възглавнички в горната част на гърба, меки ремъци и мек колан) и след известна настройка на дължините на ремъците, 7-те килограма на мотокосата не ги усещам с него въобще! :)

П.П. Самият самар тежи ≈0,7 kg.
Здравейте,
Преди година и половина си закупих моторна резачка Villager VGSP 520 с гаранционна карта в последствие забелязах, че е без номер от магазин HomeMax. Досега съм направил максимум 3-4 мото-часа с нея. При последното и ползване през месец Април тази година за орязване на клони на дървета в градината се получи теч на бензин. Консултирах се с мои и, които ми казаха, че най-вероятната причина за теча на бензин, дори и при неработеща резачка е дефектирал резервоар за гориво и ме посъветва да я върна за ремонт по гаранция. Така направих и след връщането на резачката от сервиз с очудване установих, че ми е отказан ремонта с два абсурдни аргумента: 1. Сменен стартера – да смених го с мек старт, за да паля резачката по-лесно, което с нищо не би допринесло за показания дефект на резачката. 2. Сменен бензинопровод с неоригинален – напълно невярно твърдение, като се има предвид продължителността на времето, през което съм я ползувал, че това да наложи неговата подмяна.
Влезнах им в сайта и с учудване установих, че нямат адреси на офиса и сервизите им, телефон и мейл за връзка, а имат само едно правоъгълниче в което да им пишеш. Писах им, но отговор така и не получих. Всичко това ми показа каква фалшива фирма е Villager и колко са фалшиви и скапани продуктите които продават и то без сервизна база, в която да ги ремонтират.
Затова Ви съветвам – като видите марка Villager бягайте надалеко и не си харчете парите за боклуци, по-некачествени и от „китайчетата“.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет юни 24, 2021 9:48 amepetrakiev написа:
Здравейте,
Преди година и половина си закупих моторна резачка Villager VGSP 520 с гаранционна карта в последствие забелязах, че е без номер от магазин HomeMax. Досега съм направил максимум 3-4 мото-часа с нея. При последното и ползване през месец Април тази година за орязване на клони на дървета в градината се получи теч на бензин. Консултирах се с мои и, които ми казаха, че най-вероятната причина за теча на бензин, дори и при неработеща резачка е дефектирал резервоар за гориво и ме посъветва да я върна за ремонт по гаранция. Така направих и след връщането на резачката от сервиз с очудване установих, че ми е отказан ремонта с два абсурдни аргумента: 1. Сменен стартера – да смених го с мек старт, за да паля резачката по-лесно, което с нищо не би допринесло за показания дефект на резачката. 2. Сменен бензинопровод с неоригинален – напълно невярно твърдение, като се има предвид продължителността на времето, през което съм я ползувал, че това да наложи неговата подмяна.
Влезнах им в сайта и с учудване установих, че нямат адреси на офиса и сервизите им, телефон и мейл за връзка, а имат само едно правоъгълниче в което да им пишеш. Писах им, но отговор така и не получих. Всичко това ми показа каква фалшива фирма е Villager и колко са фалшиви и скапани продуктите които продават и то без сервизна база, в която да ги ремонтират.
Затова Ви съветвам – като видите марка Villager бягайте надалеко и не си харчете парите за боклуци, по-некачествени и от „китайчетата“.
Индианец - специалист
Сега, не ги защитавам, ама ако си сменял сам стартера и аз да съм няма да ти призная гаранцията.
Нищо, че нямам нищо общо с твоя проблем, ама ако днес пипаш стартера, утре карбуратора в другиден ауспух.....
Ако толкова много си искал да го смениш защо не си звъннал да ги попиташ дали нещо ще се отрази на гаранцията?
Все е имало телефон някъде по ръководството, гаранционната карта, кутията.
Нито работя за тях, нито им правя реклама, ама е некоректно според мен- пипате къде не трябва, после оревавате орталъка...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет юни 24, 2021 12:05 pmИндианец написа:
. ще се отрази на гаранцията?
.
Всяко пипане прави гаранция нищожна.
Димитър....... - специалист
И аз имам резачка вилиджър,само че електропил,и съм на противоположно мнение за марката-никакви проблеми.Проблема не е в марката,а в сервизите на Хоуммакс с които работят,имах проблем с ъглошлайф купен от тях,и едва ли не аз трябваше да си търся сервиза и да се свързвам с тях,теглих им една и повече от там нищо не купувам-пък са и скъпчии де.
Бе тоя сръчко, като има ръки да смени стартера, дека му са наврени, та не ремонтира и бензотеча?
Дано му е олекнало, като си е споделил де!
Поразгледах им спецификациите- керамично покритие на цилиндъра, интензивна употреба, бензин масло 50/1.......Това за ресурсния 43 кубика. Има малко поразточен профи, има и малолитражки на педали.
Дотука, даже и цените ми харесаха.
hidrazin - майстор
А, лъжа след лъжа.
чет юни 24, 2021 9:48 amepetrakiev написа:
...след връщането на резачката от сервиз...
чет юни 24, 2021 9:48 amepetrakiev написа:
... продуктите които продават и то без сервизна база, в която да ги ремонтират...
Благодаря за информацията. Значи имат сервизна база.
Това е добре защото пролетта си купих малка бензинова фреза Villager
Вярно че мястото ми е малко но го минах поне 4 пъти и без никакви грижи.
Пали от раз и се окопава учудващо дълбоко. За никакви течове на масло и бензин не мога да говоря. Няма такива.
Общо вето за тези пари не очаквах толкова и я взех малко на майтап.
:partyman:
P.S. Гаранцията е отказана правилно и напълно законно.

Тема "Сравнение на самари за мотокоса "Villager" и "63070003R"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: