• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
keymaker - специалист
Вече май е малко късно за копаене или каквито и да са обработки на почвата,щото лекичко е замръзнало на 10-15см. дълбочина.
Не е проблем да се свърши тая работа и напролет , първо с мотиката се ''обръсва'' всичко, може да се изчака 15-20 дена да тръгнат плевелите и да се обработят с глифозатен препарат. Ако ви е страх от глифозатите ще е малко по сложно трябва ръчно да се изкоренят всички тревички и нежелани растения след разкопаването.
По възможност се вкарва прегорял оборски тор ( в него има много малко семена на плевели) ,а в пресния количествата са умопомрачителни.
Фрезова се до постигане на желаната ''консистенция" аз предпочитам едрината на бучките да е колкото лешник .
Ако не ви е страх от препарати може да се сложи ''стомп'' (консултирайте се с упътването, че има тънкости при различните култури) ,ако пък не ви харесва идеята следва досадната и времеемка ''мануална терапия''
Не пестете от опростена поливна система , капково с меки маркучи ,захранена от голям съд с вода, ( ако се повдигне на 50-60 см. под него могат да се отглеждат моркови,ягоди и разни други( под моя има магданоз).

Гърченето в градината е за ''гражданите градинари'' тези, които посещават градината само съботно-неделно . При всекидневни занимания за 250-300кв.м. градина час-час и малко са напълно достатъчни . За мен лично времето в градината е по-скоро почивка отколкото работа. Най досадно и криво ми е когато трябва да разваля градината през есента , като си помисля колко желание и старание съм вложил не ми се хваща, ама няма начин ,ако искам и на следващата година да се забавлявам и да се радвам на плодовете на труда си трябва да го свърша.
SEV - специалист
"Мотикрон" му е майката.
Делян - специалист
keymaker написа:
Гърченето в градината е за ''гражданите градинари'' тези, които посещават градината само съботно-неделно .
Аз съм от още по-големите граждани :roll: явно, защото я посещавам само неделно :lol: През останалото време трябва да се работи от тъмно до тъмно, че иначе кой ще ме храни - няма мама, няма тати, жената безработна, пенсията далече, от цигани и бежанци не мога да се вредя за социални помощи :mrgreen:

Иначе работата в градината ме кефи - отърсвам се от психическата умора от делника, а физическата такава я боря с хапка, пийка... тез трите работи...
nikel - специалист
Повдигнати лехи.
Лесно и много удобно.

Прикачен файл

20160501_094323.jpg
A.Asenov - специалист
Колегата nikel е прав. Повдигнатите лехи са оптималният вариант при концентрацията на множество култури на малка площ.
iva6ki - специалист
Как и да го мислите работа си трябва, лесно на магазина :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Как да си направя градина от 0-та" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: