Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
preslav написа:
... по-скъп бензин, но това е друга тема.
Пресли, друга е темата, ма да не я пускаме, че няма нужда.
Понеже съм мързелив, а тоя руснак го обяснява чудесно......
https://youtu.be/bgqXLSgWibY

https://youtu.be/bgqXLSgWibY

Наще моторетки са с толкова занижени параметри, че няма накъде /степен на сгъстяване и обороти/.
Те затова са и толкова издържливи.
preslav - майстор
Трифон П.Трифонов написа:
Пресли, друга е темата, ма да не я пускаме, че няма нужда.
А ти видя ли, че съм пуснал тема "Привет начинаещи градинари", на мен мястото ми е там (при начинаещите).
yanko78 - специалист
Пак ще кажа. Мен скъпото масло не ме плаши. Защо производители като бригс, хуск, и останалите препоръчват SAE30 масло за тяхните машини, говоря за четеритактовите. Защо Драгозов обяснява, (и другите дилъри) че тези масла са специални за 4-тактови двигатели с въздушно охлаждане? Аз мога и пълна синтетика на Амсойл да сложа, стига да съм убеден, че е по добре и правилно. Готов съм веднага да източа машините и да им сложа пълна синтетика, въпреки, че не са работили и час от последната смяна.
Би ли било проблем, ако на моторетката която съм карал до сега с минерално, да е подкарам със синтетично?
yanko78 написа:
...
Би ли било проблем, ако на моторетката която съм карал до сега с минерално, да е подкарам със синтетично?
Янко, исках да кажа, че няма какво да им се притесняваш на четиритактовите градински машинки. Само сменяй редовно и чисти въздушния филтър. Аз слагам синтетика щото такова ми остава. Няма да дам х10 пари на литър за специално.
Моторетката продължавай с минерално, ма поне го замени с марково. Ще забележиш, че ауспуха остава сух.Синтетичното ще почне да чисти нагарите и ще хвърлиш най малко бутало. Не гледа ли клипчето на руснака от 27ми? Ако се наложи да правиш основен ремонт- подкарваш на синтетика.
Карай както до сега и ни бой са! Отдавна не треперя над каквато и да е техника. Просто правя каквото трябва, пък каквото има да става.......
offvt - специалист
Аз също трета година година наливам синтетика/ на ОМВ
5/50 за мотоциклети/ и двигателя си работи нормално.
Бих добавил и редовна проверка/реглаж на клапаните.
offvt написа:
Аз също трета година година наливам синтетика/ на ОМВ
5/50 за мотоциклети/ и двигателя си работи нормално.
Бих добавил и редовна проверка/реглаж на клапаните.
Това, за клапаните, е интересно.
Ако е за стара лада, шкода, москвич, рено и т.н. старо, знам.
А тука на колко моточаса трябва да се прави?
Ни ми е ясно как се осъществява мазането под капака на клапаните. Само с разплискване, от картера предполагам, но ми се струва ненадеждно.
offvt - специалист
Моят двигател е китайско копие на Хонда6,5кс и от нов
редовно проверявам/регулирам хлабината на клапаните.
Това ме светна майстор на такива двигатели и според
него клапаните се мажат от маслените изпарения от
картера.
Мотоблока ми работи на наклонен терен с изключен масл.
датчик и маслото го поддържам около 700 мл.От време на
време при подскок и голям наклон пропушва от ауспуха.
offvt написа:
Моят двигател е китайско копие на Хонда6,5кс...
Повечето китайци приличат на Хонда. Моят тоже.
Препрочетох ръководството към фрезата, но не намерих написано за интервал, през който се проверяват клапаните, пък за хлабините да не говорим.
EDI - майстор
Стига бре, от 5 години само сипвам бензин и като се сетя сменям масло /Бригс и Стратън някакво/и работи като пушка.Нищо им няма, не им робувайте.
preslav - майстор
И аз съм на мнение, че "робуването" е излишно. Имам 5 години гаранция на турбо-мотиката - никакво отваряне на мотора преди края на гаранцията, само смяна на масло, наливане на бензин и евентуално ще си купя резервна свещ. Клапаните ако са натегнати могат да прегорят, в процеса на работа обаче клапаните не се самонатягат, а увеличават хлабините си, което не е опасно.
Забелязах обаче, че машинката не иска да престоява дълго с бензина в резервоара, ако няма да работя с нея следващите няколко дена източвам бензина и паля моторетката докато изгори парите в карбуратора.

Тема "Масло за градинска техника" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: