Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
miroki - майстор
При мен като ме занули градушката, тъкмо имаше реса и изби само от спящата пъпка и то от лозите на един сорт само. Другото си остана за купуване. Роди тъкмо 300 кила по-малко, асмата. Беше май месец, разсада тъкмо беше изкаран и него го занули. Пусках снимки за случката преди няколко години.
Прасковата, като напъпи и като отрежа върхарите (все закъснявам и се случва) после не цъфти много на другите места. Сега гледам да изпреваря за да има обилен цвят, та нещо да оцелее след сланите. Много ми е кофти мястото. 7 години няма кайсии хич. Преди имаше но се смени времето.
Djack - специалист
От доста години си правя сам разсада, обаче вече втора година пръстта ми мухлясва! Купувам уж най-скъпите смески, уж обеззаразени, уж специално за разсади - на 2-рия ден след като набучкам семената в тарелката и пръстта започва да прави гъба....!
Процедурата си е стандартна, тарелка, почва, семена, поливам и завивам със стреч фолио за да задържа влагата. на ТЕЦ сме, въздуха е сух и нямам мухъл в къщи....
Как процедирате? Случвало ли се е на някой?
ivanovbg - майстор
Аз ги поливам първия път с разтвор на син камък.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
...

Прикачен файл

12.jpg
kr1100 - майстор
ср фев 14, 2024 8:42 amDjack написа:
От доста години си правя сам разсада, обаче вече втора година пръстта ми мухлясва! Купувам уж най-скъпите смески, уж обеззаразени, уж специално за разсади - на 2-рия ден след като набучкам семената в тарелката и пръстта започва да прави гъба....!
Как процедирате? Случвало ли се е на някой?
Топсин М70, ако намериш отнякъде .Слагаш във водата с която поливаш.
Син камък , но много рядък р-р, калиев перманганат - светло розов р-р.

П.П. на горния пост с дървената оранжерия ми се струва, че вертикалните листи поликарбон са с хоризонтално разположени канали :? Не е правилно.
miroki - майстор
И при моите понякога почвата мухлясва, разбърквам леко с клечка за зъби. Поливам рядко. Не съм видял да пречи на разсада. От самата купена почва е.
chapara - майстор
Обезпаразитяване, както казаха.
Киррил - специалист
ср фев 14, 2024 8:54 amn_a написа:
...
Да не съм лош пророк, но ако навали 20-30 см. сняг, дали този поликарбонат ще издържи? правили ли сте пресмятания за тежест върху него? Предполагам, че е 4 мм.
preslav - майстор
"Проплант" (https://www.sortovisemena.bg/338-proplant-722-sl - писано е как и за какво се ползва) и ползвам почва за цветя. Веднъж се сбърках да взема почва за разсади на Лактофол - ужасно нещо.
Virtex - майстор
ср фев 14, 2024 10:01 amkr1100 написа:
Топсин М70, ако намериш отнякъде .Слагаш във водата с която поливаш.
Син камък , но много рядък р-р, калиев перманганат - светло розов р-р.
Това за какво може да се приложи ? По-скоро запознат ли си за ограничения.

Питам, понеже скоро разсаждах доста капризни цитруси със специална почва и имам чувството, че от тогава нещо взеха да се шашват.

И се чудя какво как да обеззаразя евентуално почвата. Казаха в една агро аптека да пръскам с нещо на медна основа.

Djack като написа неговия случай, се сетих, че може и при мен да е така.

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: