Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Здравейте,
Реших да купя моторна коса, която ще ползвам за около 800 м2 градина с овошки. Тревата е смесен тип. Бюджета ми е до около 1000 лв. като приоритет ми е теглото на косата. След доста ровене из нета се спрях на два модела: HUSQVARNA 525RX и ECHO SRM-2621TES/U. Не съм ползвал досега моторни коси и ще съм благодарен да чуя мнения.
Djack - специалист
Щил Fs 120
Aз взех такава и съм много доволен!
вт май 28, 2024 6:47 pmDjack написа:
Щил Fs 120
Aз взех такава и съм много доволен!
И нея гледах, със сходни параметри е, освен че е по-тежка.
Djack - специалист
Тук чети:

viewtopic.php?f=29&t=38351&hilit=%D0%BC ... 1%81%D0%B0
Гошката написа:
вт май 28, 2024 6:47 pmDjack написа:
Щил Fs 120
Aз взех такава и съм много доволен!
И нея гледах, със сходни параметри е, освен че е по-тежка.
Не знам коя е по-тежка, и колко е добре да е хептен лека, ама щила е доста балансиран и не се усеща тежка!
емовлаха - специалист
вт май 28, 2024 6:45 pmГошката написа:
Здравейте,
Реших да купя моторна коса, която ще ползвам за около 800 м2 градина с овошки. Тревата е смесен тип. Бюджета ми е до около 1000 лв. като приоритет ми е теглото на косата. След доста ровене из нета се спрях на два модела: HUSQVARNA 525RX и ECHO SRM-2621TES/U. Не съм ползвал досега моторни коси и ще съм благодарен да чуя мнения.
Според физическото състояние си правиш избора

ECHO е по-добрия избор

За ECHO и HUSQVARNA от този линк https://argo-market.com/
dragozow - майстор
вт май 28, 2024 6:45 pmГошката написа:
Здравейте,
Реших да купя моторна коса, която ще ползвам за около 800 м2 градина с овошки. Тревата е смесен тип. Бюджета ми е до около 1000 лв. като приоритет ми е теглото на косата. След доста ровене из нета се спрях на два модела: HUSQVARNA 525RX и ECHO SRM-2621TES/U. Не съм ползвал досега моторни коси и ще съм благодарен да чуя мнения.
От двете, ECHO, защото:

На това съм присъствал, на хартия са еднакви, на практика са коренно различни в полза на ECHO. Разликата идва от предавателното съотношение, 525 при пълна газ в легена издава жален звук и набира като Micra 1.0 в баир с 5 човека, при 2621 е коренно различно и изплисква легена. Имам ги и двете.
imegogo - специалист
не че нещо ама почти 1000 лв за 25 куб машина според мен е множко една от най-известните в този клас oleo mac sparta 250 e 500 лв което според мен е максимума за такава машина в бюджет от 1000 бих загледал Щил , Хускварна олео мак но 35 куб
Заслужава си всяка стотинка от тези 858 пари.
Има 50см3 и за 250лв.
Другаде е разликата, която прави такава цената и е напълно оправдана.

Имам в същият клас, на друг производител и сходна цена. Не забелязвам да липсва мощност, според приложението естествено.
imegogo - специалист
И моята машина е 25 куб, но определено е слаба за висока и смесена с бурени трева при такова косене съм на пълна газ а с 35 куб ще на 2/3 съответно ще отмята повече работа, човекът има бюджет за машина която може да го окоси за 1 ч пък да купи за същите пари машина която ще го коси 2 часа и то с доста напъване на машината не виждам смисъл ,ако се спрял на по-лека и слаба машина sparta 250t е достатъчно качествена и доказана в този клас
дори и храсторез може да вземе
https://oleomac.bg/product/484/motorna- ... 400-t.html
Вече писах- съвсем различен клас са.
Спартата е хоби за окрайчване, японката е профи клас, а това струва пари.
Освен това е по лека. Лекотата е приоритет, поради което храстореза отпада.
вт май 28, 2024 6:45 pmГошката написа:
.......приоритет ми е теглото на косата.....
Пък знае ли се, може да си промени приоритетите?!

Тема "Избор на моторна коса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: