• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Чудя се какъв найлон или нещо подобно да ползвам за пътеките.
И още едно питане имам - тази черната мембрана е полуизгоряла, с нарушена цялост/повърхност, беше налягала като купих къщата (да, заварено положение е, моля, не ме критикувайте) като започна с пътеките край къщата, какво да я правя?
Изображение
Да я пусна върху найлона, който ще е за пътеката? Да я изрежа и залея и нея с бетона? Фибрана, който е компрометиран ще го ревизирам и подменя.
Колегата по-горе е писал, че ще хваща метални профили за цокъла и ще се води по тях. Аз мислих да пусна една дъска, която после след изваждане да запълня с циментова замазка. Ако се слагат UD профили, то после не знам излизат ли лесно? Може да опитам и с тях...
Ще правя първо пътеките, а после ще шпакловам, армирам и лепя камък по цокъла.
За основа на пътеките мисля да ползвам чакъл + филц (ситен камък), дебелината на армировката Ф6, а на бетона - 11 към 8см (заради наклона при ширина на пътеките от 1.40м).

Моля за насоки ако сте забелязали грешки в горенаписаното, ще ми е първо леене на пътеки.
kr1100 - майстор
Преди всичко провери дали има хидроизолация по стените отвъншна стърана - разкопай малко и провери . А и дали има и дренаж ?
  • 1
  • 2

Тема "Бетонни пътеки около къщата. Въпросчета?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: