Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Стефан - майстор
През месец юни бях в Новия Несебър и видях странни дървета. Чудя се дали е някаква болест по тях, или е нещо нормално?

Прикачен файл

P6300057.JPG
P6300057.JPG (53.27 KиБ) Видяна 4488 пъти

Прикачен файл

P6300056.JPG
P6300056.JPG (81.37 KиБ) Видяна 4488 пъти
tsvetetomi - помощник
това е увивно паразитно растение като брашляна.Казват му "метла на вещица".
Стефан - майстор
Значи затова дърветата бяха полуизсъхнали и без листа. Ама тоя паразит беше ярко зелен!
А само в Несебър ли го има, или и на други места?
kocetoo - специалист
Виждал съм и във Варна, може би влагата е благоприятна за развитиети им.
farmera - специалист
Понижава високото артериално налягане, нормализира ниското и подкрепя натрупването на калций в костите. Това е една билка с отличен ефект върху вегетативната нервна система и е от съществена полза при хормонален дисбаланс при жените в периода на перименопаузата, климакса и дните около цикъла (елиминира неприятните симптоми свързани с пременструалния синдром).
Начин на употреба: Приготя се отвара от 1 супена лъжица дрога в 500 см3 вода, като се вари 10—15 мин. Прецежда се. Употребява се по 1 винена чаша 3 пъти дневно. Може да се приготви воден извлек — 1 чаена лъжичка дрога се залива с 250 см3 вода и се оставя да кисне 8 часа. Приема се по 1 винена чаша 2—3 пъти на ден.
Да се има предвид, че в големи дози дрогата е отровна и не трябва да се употребява дълго време.
Стефан - майстор
Извинявай, но нищо не разбрах от тази рецепта. Ако си корегираш поста, аз ще изтрия своя.
Полупаразита (тези зелени топки) се казва "Бял имел" и наистина е с лечебни свойства.
А това, че някои дървета на които се среща са изсъхнали се дължи на възрастта на дърветата, а не на белия имел по тях.

Тема "Странни дървета" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: