• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Погледни смукача! Ако трябва опитай на ръка, да видиш крайното му положение и дали с ръчката за газта се довежда до крайно положение!
stefanjor - специалист
чет мар 21, 2024 3:31 pmТрифон П.Трифонов написа:
чет мар 21, 2024 1:54 pmCpk написа:
Огледайте маркучите за спукване, разлагане.
Тя нова сякаш?!
При китайците това не е от значение.
Има случаи чисто нова машина, а маркучите вече зели-дали.
addicted - специалист
чет мар 21, 2024 4:15 pmТрифон П.Трифонов написа:
Погледни смукача! Ако трябва опитай на ръка, да видиш крайното му положение и дали с ръчката за газта се довежда до крайно положение!
Доколкото вчера разгледах механизма, смукач няма. Центробежния регулатор на обороти с един лост движи директно дроселовата клапа. Когато бутна ръчната газ докрай към заек, което е отбелязано и като стартова позиция, тя с помощта на една пружинка изтегля същия лост и отваря дросела докрай(според мен).
Та въпросната пружинка нещо ми изглежда че не седи където трябва. После ще снимам.
Има смукач!
Намирам ти машината под всякакви имена. Гугъл превежда като "автоматичен смукач", което "автоматично" всъщност се случва чрез ръчката за газта. В крайно положение "Заек" се задейства лостов механизъм и затваря клапата на смукача.
addicted - специалист
Значи, сега пробвах малко, че не ми се занимава много. Не напомпя ли балончето 3-4 пъти, не пали. Без значение дали е работила пет минути, две минути, тамън съм я загасил, не пали ако не напомпя.
Когато натисна червеното балонче 3-4 пъти, и лоста е на заек, пали от първото дръпване. Ако загася, и дръпна пак, не пали. Иска пак 3-4 пъти.
Това е лостчето в положение костенурка:

Незнам дали се вижда добре но пружинката между двата лоста е много хлабава.
Това е лоста в положение заек, където трябва да е и старта:

Едва е обрало свободната пружинка.
Пружинката е закачена за регулатора на обороти, който посредством една щангичка отива на дросела на карбуратора.
Аз гледайки го тоя карбуратор не виждам смукач.
Отгоре, черното пластмасово.

Хм, това е дросела. Като махнеш филтъра ще се види има или няма. Според мен не може да няма смукач.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на чет мар 21, 2024 7:03 pm, променено общо 1 път.
addicted - специалист
Ама не е ли дроселовата клапа това?
Да, дросела е. Клапата на смукача трябва да е отпред, към филтъра.

Има карбуратори, на които смукача не е на клапа, но пак се включва с лостов механизъм.
Твоят, естествено, не е такъв.
Вижда ли се вече къде е смукача?

Прикачен файл

IMG_20240321_190744.jpg

Прикачен файл

IMG_20240321_190725.jpg
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на чет мар 21, 2024 7:11 pm, променено общо 1 път.
addicted - специалист
Специално ходих с фенерчето да гледна в бараката, данеби нещо да съм недовидял. Няма смукач, отгоре на карбуратора има само това черното, с щангичката от регулатора.
Отгоре изглежда така:
Последна промяна от addicted на чет мар 21, 2024 7:13 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Градинска техника,косачки, храсторези, озеленяване..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: