• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kr1100 - майстор
вт юли 25, 2023 1:18 pmnelina_london написа:
...Подтемите в градинарския форум съм ги научила наизуст,особено тези за иглолистни .От там знам за Топсин ,който за съжаление вече е спрян ..
Е не така всичко се намира.
TiratroN - специалист
пон юли 24, 2023 8:41 pmMamaMy написа:
:roll: :lol: :lol: :?
И към теб, и към потребителя преди теб.
Това че виждате сайт в който е написано нещо на Български, не значи че това е Български сайт. Гугъл има дразнещата опция да превежда сайтове. Затова се слага отметка че искаш сайтове от България, както съм се постарал да се види в снимката ми, няколко поста по-нагоре.
А ето и откъс от сайта който в твоята снимка е на първо място, да видиш ...аджеба... колко е Български :)

Морков капак, чадър слепец и управляван bratwurst, разбиват класацията . Ммммм Български та дрънка.

Прикачен файл

dd.jpg
TiratroN - специалист
вт юли 25, 2023 12:56 pmТрифон П.Трифонов написа:
Колко интоксикирани с никотин, за да бъдат спасени някакви растения, с изключително съмнителен ефект.
МарлБоро и сие ви наемат за безплатна реклама.
Когато се борих с белокрилката, какво ли не пробвах като почнах от народни методи и минах през последните излезли на пазара .
Накрая с останалите две растения направих следния опит.
Сложих растението заедно със саксията в найлонено чувалче. Издърпах целия въздух от него с помпа (помпа за вода на батерии се оказа че върши идеална работа ) . После "изпуших" две,три цигари без да вдишвам въздуха , а го вкарах вътре в найлонения чувал.
Отврат беше, понеже не съм пушач. Устата ми се осмърдя яко.

Така ги държах ден,два... мушичките НЕ УМРЯХА.
Явно са били по-големи пушачи от мен :)
Lutchezar - майстор
В съвременните цигари няма никотин, то и тютюн няма в повечето. Евентуално в някоя пура. Или истински тютюн ако намериш, не купешки.
Това е ново за мен. Вероятно отдавна съм ги отказал.
Да не би да са и по здравната каса вече?
MamaMy - майстор
чет сеп 21, 2023 3:13 pmTiratroN написа:
пон юли 24, 2023 8:41 pmMamaMy написа:
:roll: :lol: :lol: :?
И към теб, и към потребителя преди теб.
Това че виждате сайт в който е написано нещо на Български, не значи че това е Български сайт. Гугъл има дразнещата опция да превежда сайтове. Затова се слага отметка че искаш сайтове от България, както съм се постарал да се види в снимката ми, няколко поста по-нагоре.
А ето и откъс от сайта който в твоята снимка е на първо място, да видиш ...аджеба... колко е Български :)

Морков капак, чадър слепец и управляван bratwurst, разбиват класацията . Ммммм Български та дрънка.
Нищо не си разбрал. Демонстрирах как от абсолютно същото търсене, но от друг адрес, Гугъл дава съвсем различни резултати. Изобщо не съм коментирал съдържанието на страниците. :goodman:
Gatta_Negra - напреднал
ццц, егати темата. пуканки нямам, ама опуках кило и канче грозде, докато четох.
Поздрави за търпението.
Стютюн и фасове нищо не става, ма шанс да си разнесе човек разни гъби и болести от тютюна има. За това не се пуши в оранжерии.

Акари, обаче по рози на балкон отблъсквам с вода и веро, изтребване няма. Препарати купуваме, пръст сменяме, там са си. Вода с веро с пръскалото на 2 седмици подробно ги държи под контрол.

Доматът се опрашва от земна пчела повече от добре и ги има в градска среда ,ама я се качат по етажите, я не. Уви, не мога да снимам, защото докато сме били на почивка са се бастисали неполивани (липса на организация, догодина ще се погрижа да не се случи точно тоя фал)

Ягоди на южна тераса стават добре. Учудващо не са заложени в тоя проект, според мен щяха да са хит.

Босилек и мента (стига да не я смажат белокрилки) вървят страхотно. Тях и двете няма как с химия, щото да не я папкаме после. Дано авторът да е внимавал в борбата с вредители. Тия химии не са безобидни, дано поне там е чел инструкциите. То на покрив и балкон не е баш като на полето, ама не е и боднеш-и-лежиш-и-ядеш.

Сега мисля схема за компост - яйчена черупка, обелка от картоф, кафе отработено, такива неща генерираме доста у нас- зимата да си работи по въпроса, лятото в жегата до към септември- не, и да се зарежда така, щото за напролет да е готов. Има и разни варианти с непрекъснато зареждане, мен по-скоро евентуално миризма ме притеснява да няма. Това също се изненадвам,че не е предвидил господинът, особено, че терасата е огромна там ,поне на снимки.

Не ми се вярва тоя битумен покрив да е предвиден за тия дейности обаче. Нямаше да е лошо да плесне един декинг поне където ходи, за равномерно разпределяне на теглото ли, знам ли и аз, ма тва на нашия блок ако беше си представям съседите какъв вой ще нададат.
kr1100 - майстор
чет сеп 28, 2023 2:08 amGatta_Negra написа:
...Сега мисля схема за компост - яйчена черупка, обелка от картоф, кафе отработено, такива неща генерираме доста у нас- зимата да си работи по въпроса, лятото в жегата до към септември- не, и да се зарежда така, щото за напролет да е готов.
А замислял ли си се с колко препарат са обработени картофите,корите банани, портокали ..???
Яйчена черупка само смляна , надребенена на ситно.
Gatta_Negra - напреднал
е, ако картофите са от магазин-да. Ако са от село или известен източник местен- що им е?
относно банани и портокали- корите от цитрусови неща внимателно се избягват у нас. и май имаше нещо, че не се слагат в компост, може и да бъркам де.. ще трябва да чета пак, че съм забравила.
за банани - банани в нас почти не ядем.
но да, схващам идеята.
плодове и зеленчуци, третирани с *циди .
Сега , естественото угниване (хумусизиране) на двора е 1, ензимните процеси друго, а тая истоия с червеите- трета.
Тук говорим за компост в градска среда, тоест да не смърди, да не заема място и да е лесно за домакинята. Като казах- още размишлявам и тепърва ще събирам информация за методите. Когато четох последно преди няколко години все още нямаше на комерсиалния пазар решение, което да е достъпно -да купиш, да го плеснеш и да пускаш вътре само и то да вади нещо смислено за адекватно време. Доколкото знам обаче, хората работят по въпроса яко напоследък, нали е модно. Пък и понятието достъпност се променя - вече всякаква глупост може да си купи онлайн човек.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет сеп 28, 2023 2:08 amGatta_Negra написа:
... да си разнесе човек разни гъби и болести от тютюна има. За това не се пуши в оранжерии...
Не знаех и не ми е логично. Що така?
Впрочем, най-яките и буйни растения съм виждала в един безумно задимен офис, навремето
Та, какво общо тютюн с гъби?
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21

Тема "Малка зеленчукова градина на покрива на ЖК. От А до...Я" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: