• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет мар 07, 2024 11:57 amТрифон П.Трифонов написа:


Обикновено проблемите са когато нещата пораснат- децата, корема, дървото, задника, бизнеса, акъла, егото...
Биджи нека си мисли в перспектива и да подценява аудиторията. Най обичам така.

Когато ида на оглед не си нося теодолита, нитото сядам да смятам триъгълници.
Лошо ми става само докато гледам клипчето. Оставям си половината за друг път
MamaMy - майстор
Клипчето си е много добро. Показва нещата от професионална гледна точка. Иначе е приказката за козата на Иванчо: "И я мо'ем и тати мо'е ама она пръч си сака".
Иначе от страни карат нещата да изглеждат прости и лесни. =D> Респект към такива професионалисти! :prayer:
B0bi - специалист
Навя ми далечни спомени това клипче. Бяхме в 7-ми клас, лятна ваканция. За втори път работех. Този път в горското. Добиваше се шикла. 2/3 от клоните на боровете се окастряха за извличане на смоли (или терпентин ... изобщо не съм сигурен). Умни глави били казали, че е достатъчна горната 1/3. Та ние, дечурлигата, се качвахме в боровете и изсичахме с топорчета клоните надолу. Никой не е споменавал за каквито и да е обезопасителни средства. Разликата беше, че си оставахме чепове (малко от някой клон), да стъпваме като по стълба.
А този професионалист не е много такъв в отрязването. Не остави изобщо "задръжка". Всеки, който малко от малко е в час, знае за какво говоря.
Аз съм много в час, но не зная за какво говориш.
Andri01 - майстор
Боби,той е с "котки" и въжета. Вие сте се катерили използвайки клоните,нали?
емовлаха - специалист
"задръжка" в казармата имаше :) Дали иде реч за предпазна ивица/контролирано поваляне

Мен тия ма кефат :)




нед мар 10, 2024 12:26 pmемовлаха написа:
"задръжка" в казармата имаше...
Задръжки колкото щеш- шлангова задръжка, затворна задръжка, морална задръжка, а ако се зачетем още, Фройд съвсем ще ни отчая.

След 16та си година, до Христова възраст, тези неща ги вършех с лекота.
Все пак, завършил съм ШМИЦа, а там влизаха момченца с вродени заложености.
емовлаха - специалист
Ам Трифоне то за разане на дърво идеше реч. Ся ко напиша за комплекси ил осигуровки... Дуракови неща съм имал през 90те туй за личното.
Знам бе, за рязане на дърво иде реч, ма Боби пак са набоби и вкара нов термин- "задръжки".
А ти пък осигуровки споменаваш- дали случайно и какви по точно?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Бор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: