Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
zz_stefanov - майстор
Имам 6 туи брабант в дълбока почва, но вече две си заминаха. На път е третата.
Имахме още 7 други туи в по плитка почва, останаха три.

wanderer, pavelvasilev и pipilica, тези вашите растения ще стигнат ли 2 метра и искат ли укрепване.
nelina_london - специалист
Понеже имам Лавровишна ,от опит казвам ,че не я препоръчвам с чиста съвест .Красиво растение ,с много бърз темп на растеж ,докато не го хване бяла ръжда (сачмянка) .За съжаление ,тази болест е нещо като Златката при Смарагда -все по-често срещана .Лошото е ,че и разсадниците немогат да се преборят с нея и 50% от продаваните растения са болни - кафеви петна по листата и след това стават дупчици .Втора пролет пръскам като луда през 3 дни ,после през 10 дни с фунгициди .Напръсканите листа се предпазват ,но новите -не .При мен ,нападението е слабо ,но ако оставя без третиране ,ще стане доста зле .Миналото лято ,разхождайки се из Пловдив видях доста засегнати растения в окаяно състояние .
Обикновената череша може да се справи по-лесно със заболяването(нали са от един род) ,все пак е листопадна ,а при вечнозелените си е предизвикателство да се излекуват ,защото гъбичното заболяване се провокира от дъждовете .Ако пък е на бактериална основа (заразена почва) ,няма лечение .Заболяването не е пагубно като при туите ,но все едно целите листа са наядени от гъсеници ,нацепени .
Оформя се само ръчно ,иначе листата се назъбват брутално .
От широколистните по-невзискателни и устойчиви на болести са Лигуструм и Пираканта .

wanderer ,кой Лъжекипарис ?
zz_stefanov - майстор
Благодаря на всички даващи отговори тук.
От голямо значение ми е след туите да не стане от 'трън та на глог'
stoil2 - специалист
пон мар 18, 2024 3:05 pmn_a написа:
пон мар 18, 2024 3:00 pmstoil2 написа:
Благодаря за отговорите. Това отзад е скала пясъчник. Теренът е скалист и почвата плитка.
Колко плитка? Може от това да си умират
30-40 см.
pipilica - майстор
Чак 2 метра не знам дали ще може да стои самин, то е на едни тънки стебла, като храсти, моя е само един или два корена без никакви грижи и рязане и се е поразпрострял щото има място, щото са тънки клоните и се огъват. даже не знам от къде сме го взели. Но ся се сетих че имаме и едно друго подобно, но е листопадно, не му знам името и утре ще питам жената какво е, но е високо има и повече от два метра и добре се разклонява и според мен ако се поддържа ще става за ограда, ето снимка на тия храсти за които ти говоря, в дъното и като гледам са два вида и утре ще снимам и ще ти кажа как се казват. Нямам снимка на моя Лигуструм щото е в другия двор утре ще ти го снимам и ще ти снимам и другите храсти да видиш как са в момента. Тия от снимката са некви лесни за гледане, никви грижи не полагам, само профилактично ги пръскам с разни инсектициди да не ми завъдят няква гад и да ми налази другите растения, нито ги яде нещо.

Прикачен файл

двор.jpg
pipilica - майстор
Сега изглеждат така. Храста било Форзиция а дървото не помни как се казва.

Прикачен файл

двор2.jpg

Прикачен файл

двор1.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон мар 18, 2024 9:35 pmstoil2 написа:
пон мар 18, 2024 3:05 pmn_a написа:
пон мар 18, 2024 3:00 pmstoil2 написа:
Благодаря за отговорите. Това отзад е скала пясъчник. Теренът е скалист и почвата плитка.
Колко плитка? Може от това да си умират
30-40 см.
Хе-хе. На две педи дълбочина ще отгледаш цветя. Или бръшлян. Той и без почва си живее. Дублираш мрежата на съседа с нещо евтино, с голямо око и набучкваш бръшлян. За нула време ще се хване и ще превземе. На снимката "утърван" бръшлян

Прикачен файл

бръшлян.jpg

Тема "Пожълтяващи туи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: