• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 17
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
А аз все си мисля, че ако се окаже прав, корабите на рейда ще хвърлят котва в градината ти.
Andri01 - майстор
Тц!! Аз съм точно на 101м. над морска височина!! Трудно,даже и при всемирното затопляне! Е,поне пожарникарите ще имат вода в изобилие!! Дано не се налага ,да я ползват !!
съб апр 06, 2024 8:10 pmAndri01 написа:
Тц!! Аз съм точно на 101м. над морска височина!! Трудно,даже и при всемирното затопляне! Е,поне пожарникарите ще имат вода в изобилие!! Дано не се налага ,да я ползват !!
Вятърна мелница е на ок 110м н.в, а той е достатъчно по високо.
Ако се случи, наистина пейзажа ще е над градината ти. Някога е било точно така.
За пожарната не бери грижа и да не те стига мечка!

пп. Я си провери дълбокомера, че с висотомера явно имаш проблем!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб апр 06, 2024 8:28 pmТрифон П.Трифонов написа:
съб апр 06, 2024 8:10 pmAndri01 написа:
Тц!! Аз съм точно на 101м. над морска височина!! Трудно,даже и при всемирното затопляне! Е,поне пожарникарите ще имат вода в изобилие!! Дано не се налага ,да я ползват !!
Вятърна мелница е на ок 110м н.в, а той е достатъчно по високо.
Ако се случи, наистина пейзажа ще е над градината ти. Някога е било точно така.
За пожарната не бери грижа и да не те стига мечка!

пп. Я си провери дълбокомера, че с висотомера явно имаш проблем!
Въй, Андри на Вятърна мелница ли е??
Не, просто я давам за пример- седи по високо от мястото на бат кемо.
Вятърна е в подстъпите към ранчото на кокероводителят.
Та, ако има вариант да си плакне джапанките в морето седнал на тераската, то градинката на другия би могла да бъде посята и с котви.
Andri01 - майстор
Умници!! 1996г. фирмата на сина ми монтира интернет антена на вилата . Излъчващата антена беше на Галата /русенския бати е далече от морето и въобще от света!!/ . Тогава ТЕ измериха точно надморската височина на вилата ми!! Така,че хайде ТТ и мъжката "кака" не се правете на умни. Далече сте от подобни хора, че и май от нормалните ЧОВЕЦИ?!
hidrazin - майстор
съб апр 06, 2024 3:16 pmVirtex написа:
Превода е, че нещо не съм обърнал внимание какво пиша :-D
Тъй си и мислех. :-D
съб апр 06, 2024 3:16 pmVirtex написа:
Според този познат, ако се третира с бохемит и после не се ползва грунд, последващо боядисване или лакиране на дървен материал няма да е толкова успешно.
Нещо и някъде се е счупил телефона между теб и твоя познат. Или ти не си го разбрал, или той нещо се е филмирал.
По принцип Бохемит вече предлагат доста продукти но тук говорим за основния им продукт - този за превантивна защита Bоchemit OPTI F
Преди години го предлагаха прозрачен и кафяв. Сега гледам пак има кафяв но прозрачния са го оцветили леко по понятни причини.
Да знаеш къде си пропуснал. Находчиво решение че аз си имах леки проблеми с това. :-D
Продукта се смесва с вода в произволни съотношения, също така и в спирт.
(със спирт съхне по-бързо и няма опасност от измятане на дъски нооо... цената и изпаренията на спирта... Основно за третиране на антики.)
Дори продукта за вече нападната дървесина:
ВИД НА ТРЕТИРАНОТО ДЪРВО:
Продуктът се абсорбира от дървения материал, не образува слой върху третираната повърхност,
третираният дървен материал няма миризма и запазва естествения си вид. Агентът е прозрачен
и не предизвиква жълто оцветяване на дървото.
Освен това Бохемит не помня да са предлагали и препоръчвали грунд. Не предлагат и сега.
съб апр 06, 2024 3:16 pmVirtex написа:
Общо взето различните марки имат предписание как да се ползват и е хубаво да се спазват. Поне това, което съм виждал в главно "западни" продукти. Ако пише грунд е хубаво да се ползва каквото казват, за да има ефект.
Виж тук съм съгласен. Ако пише че за успешно боядисване/лакиране трябва да се използва грунд - така е.
И това няма нищо общо дали е третирано с Бохемит или не.
:partyman:
hidrazin - майстор
съб апр 06, 2024 9:18 pmAndri01 написа:
Тогава ТЕ измериха точно надморската височина на вилата ми!!
Точна, точна ама по коя система? Май ТЕ са измерили основно ... дръжки. :lol:
:partyman:
съб апр 06, 2024 9:40 pmhidrazin написа:
съб апр 06, 2024 9:18 pmAndri01 написа:
Тогава ТЕ измериха точно надморската височина на вилата ми!!
Точна, точна ама по коя система? Май ТЕ са измерили основно ... дръжки. :lol:
:partyman:
При 101м н.в на мястото, ако морето достигне ранчото на Красьо, което е значително над 110м, евентуално антената на бат кемо да остане като паметник между яхтите, колкото и да е умен.
hidrazin - майстор
съб апр 06, 2024 10:21 pmТрифон П.Трифонов написа:
При 101м н.в на мястото, ако морето достигне ранчото на Красьо, което е значително над 110м, ...
Не знам за кой Красьо говориш ама ако стигне ранчото на един друг Красьо (и моето), тъпата му антенка ще на около 340 метра под вода.
И ще има голямо ср...е. :lol:

Прикачен файл:
Водолаз.jpg

:partyman:
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 17

Тема "Основи за градинска барака" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: