• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kr1100 - майстор
вт апр 02, 2024 4:19 pmТрифон П.Трифонов написа:
И магнити!
Добре, че се спомена филтър- десет години ще станат, все забравям да сложа.
Иванов, напомняй за гинкобилоба поне!
От пясъчно дъно на 8,5 м всяка пролет чистя филтрите. От металния мрежест филтър - 1 супена лъжица пясък. От дисковата пластмария дисков филтър финна тиня.
hidrazin - майстор
вт апр 02, 2024 8:25 pmkr1100 написа:
От металния мрежест филтър - 1 супена лъжица пясък. От дисковата пластмария дисков филтър финна тиня.
Горе-долу и при мен толкова ама какво има под земята, въобще не знам. :?
Трябва да са останали само камъни и чакъл.
:partyman:
MamaMy - майстор
Вие сте перфектни. Аз от филтъра на водопровода вадя повече боклуци. Имам метален филтър лазерно надупчен дето бил спирал и бактерии дори. Спира всичко, но мътилката си минава и водата е кафява. За тази цел съм сложил на стария филтър памучен елемент. Е това вече спира. След него водата е бистра. Мия и сменям 2-3 пъти годишно като ми намалее дебита. Само жаби не съм вадил от металния. Няма да се вталясвам да слагам с активен въглен. Такъв имам на каната от която пия.
hidrazin - майстор
вт апр 02, 2024 10:01 pmMamaMy написа:
Вие сте перфектни. Аз от филтъра на водопровода вадя повече боклуци. Имам метален филтър лазерно надупчен дето бил спирал и бактерии дори. Спира всичко, но мътилката си минава и водата е кафява...
Е сондажа/тръбата ми е набита в земята някъде 70-те години. Бива да се поизбистрил... :)
Но ме мори че варовика (колкото и малко да е) ми запушва капкообразователите като се изпарява водата от слънцето.
За две години и вече имам над 10% запушени от варовик.
Та мисля да сложа на тръбата след помпата поне 30-40-50 яки магнита от старите HDD.
Така на есен, като изсъхнат капковите тръби ще ги надуя с компресора и всичкия варовик ще каже ПУФФФ... и ще отлети във въздуха като малко облаче.
Ми тъй де, нали след обработка с магнити варовика не се лепял?
:partyman:
P.S. Алооооууу... Някой да не ми се върже на писаниците за магнитите. Просто шега.
MamaMy - майстор
Направо вземи първичната на едно трафче и я нанижи на тръбата след водомера. С датчик на Хол вземаш импулси от магнита на водомера и правиш датчик поток. Щом има консумация включваш електромагнита. :)
hidrazin - майстор
вт апр 02, 2024 10:28 pmMamaMy написа:
Направо вземи първичната на едно трафче и я нанижи на тръбата след водомера...
Цъ, не става. Трябва да са перманентни, китайски магнити в които е вградена тъмна енергия.
И на съответно супер цена.
Даже вече започвам да се съмнявам че ще стане и с 50 магнита от от HDD по 270Mb ... :? :)
:partyman:
miroki - майстор
Аз за това съм с лентови. Карат по около 3 години и нови.
ivanovbg - майстор
То Хидразин уж се шегува, но магнитната вода е полезна много за разстенията. https://prirodnotozemedelie.com/%D0%B0% ... %82%D0%B0/
MamaMy - майстор
Те и овчите дарадонки стимулират мозъка. Ако си купиш по-голямо количество и ги пиеш редовно веднага ти светва, че са те прекарали. :lol:
rossenboy - специалист
Дарадонките задължително ли трябва да са купени или можеш да си събереш от полето (съседа на имота с помпата има овце и снабдяването с посочените артикули няма да е проблем).
За помпата - в момента има потопиема помпа в кладенеца, но малко не се знае нищо за нея, затова питах как се познава вида на помпата ,,на око", че нещо не ми се разглобява да и гледам карантиите (което пак не е гаранция, че нямам представа как изглежда центробежна помпа отвътре, ма айде, за това някакви клипчета в мрежата ще намеря).
Последна промяна от rossenboy на ср апр 03, 2024 12:09 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Избор на помпа за капково напояване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: