Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
yasoo - специалист
Здравейте, имам един малко странен въпрос и се надявам да се намери някой да ми даде съвет. Искам да си направя нещо като вечно зелен жив плет, НО... трябва да го садя в саксии (по скоро сандъчета) с височина 40см., ширина 30см и дължина 60см. Та въпроса ми е има ли такова растение което да достига височина около 1,50-200м., вечнозелено и с малки корени за да се сади в саксия. Имам в предвид да е нещо от сорта на туята или кипариса :)

Благодаря предварително!
Последна промяна от yasoo на вт май 06, 2008 1:39 am, променено общо 1 път.
lyki - специалист
За такова растение с фиксирана височина не съм чувал , но има такива които можеш да си коригираш във височина с подрязване и оформяне на различни форми.
yasoo - специалист
Явно аз не съм се изразил правилно :) по скоро ме интересува да е с малки корени за да може да се сади в саксия и височината му да е около 1,50м. (не много по голямо)Нещо от сорта на туята или кипариса, да е като дръвче, но до колкото знам те стават бая големички и няма да могат да виреят в саксии. :( Чемшира примерно НЕ ми харесва и подобните на него които са като храсти. С две думи искам да се получи нещо такова, но в по умален варянт насадено в саксии (сандъчета):

Изображение
olelia - помощник
Мога само да ти дам съвет за летен вариант на такава "преградна" стена - в тези сандъчета, за които говориш посади цветето "Космос" - то е високо около 1.20, но тъй като е по-рехаво, засади по-гъсто. То образува точно такава форма, каквато искаш, но има и цветове - бели, розови, виолетови. Семенцата са евтини и се продават в магазините за семена на зеленчуци и цветя /ако си от София - Женския пазар/. А иначе другите растат бавно и не обичат ограниченията в сандъци и кашпи.

Тема "Има ли такова растение?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: