• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
tedi1 - специалист
На мен пък много ми хареса темата. И снимките много ми харесват. Пък ние сме още в самото начало на облагородяване на нашата градина. Ееееееех, кога и за ще я докарам до такива снимки.
Борис - специалист
Ми кът ти харесва сей мърули ! ( Мърули,мърули,мърули , безкрайно зелено поле , а в средата седи и се пули , едно възхитено теле ! )
velsi - Почетен майстор
Ей, ей, я спокойно! Без повече нападки. Хумора и закачките са хубаво нещо, но попрекалихте!
velsi - Почетен майстор
Марулите са си марули. Не искам да виждам обидни реплики под каквато и да било форма!
Johny - майстор
Аз пък мислех, че се шегуват. Иначе са готини, особено Врачаните.....
А моят чесън вече покара. Садих го преди 1 седмица. Само марулата дето боледува след зимата, но вече расте.

Ей градинари, някой да знае къде мога да си намеря рафия/нещо като лико/. В нашето село такова нещо не се продава. Ще преоблагородявам/ашладисвам/ старо лозе, защото са само винени сортове, а аз искам десертно. В сряда ще ходя в Плевен в Института по лозарство за резници.
klapan - напреднал
Johny написа:
Ей градинари, някой да знае къде мога да си намеря рафия/нещо като лико/.
Аз ползвам за превързване при облагородяване лентичките,изтеглени от плетените чували с зебловите нишки.Има ги тези чували там,където продават на едро торбички за бита.Те са бели или прозрачни,широки 3-5 мм и дълги до над метър...което обикновено е достатъчно.Здрави са,не се късат лесно и добре стягат.
emil_v r - майстор
Кратка схватка , :-D и темата продължава .
Идеята ми беше да се споделят методи които облекчават труда.
1- Въпреки че не е екологично , при саденето на лукът пръскам със Стомп , силно оранжев препарат .
При опитите ми досега Стомпа убива 70% от плевелите които ще поникнат .
Такива като мен (селяно граждано софиянци) не мога да отделя повече от 4 часа седмично за селска работа .
Ако не пръскам със Стомпа насаждението ми просто пропада.

2 - втора година пръскам и с Тарга .
селективен хербицид с/у остролистни , пази и не трови картофи лук домати...
избива безкомпромисно всичко остролистно .
Не ми харесва много методът , но не мога да измисля нещо по- добро , нямам родители които да отделят 20 часа работа седмично .
lyki - специалист
Johny написа:
Аз пък мислех, че се шегуват. Иначе са готини, особено Врачаните.....
А моят чесън вече покара. Садих го преди 1 седмица. Само марулата дето боледува след зимата, но вече расте.

Ей градинари, някой да знае къде мога да си намеря рафия/нещо като лико/. В нашето село такова нещо не се продава. Ще преоблагородявам/ашладисвам/ старо лозе, защото са само винени сортове, а аз искам десертно. В сряда ще ходя в Плевен в Института по лозарство за резници.
Ако си решил наистина да правиш лозе с десертно грозде не присаждай на старите лози.
За подложка по добре ще е ако разровиш малко корена и ти пусне дивачка , на нея присади калема, но това евентуално може да стане догодина по това време.
За превързване може да ако не намериш руфия да използваш тефлонова лента за резбови уплатнения , мека е здрава и се разтяга при растежа на прираста, не се впива в кората на растението.
emil_v r - майстор
Liki тайна ли е от къде си?
Джони ,що не си купиш готови вкоренени десертни лози .
Аз така си посадих такива и ги чакам тва лято да родят.
кога ще присаждаш ...
кога ще ги чакаш , животът е кратък .
lyki - специалист
От един южен град където има извор и жените си мият там БЕЛИТЕ НОЗЕ. :? :?:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: