• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 23
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
filmatoplo - майстор
Според мен се дължи на семената :? , комшията тая година зася нов райграс .Старите чимове ги фрезова ,почисти с търмък накълцания треволяк , зася нови семена , посипа целия двор с морска пясък и валира , поливаше и на 10 тия ден поникна супер трева.Сега е като на стадион -игла не можеш да бучнеш от гъстота.Само че е един келеш -да ида да го питам няма да каже какво е семето. :wink:
Travel_Mate - специалист
И аз мисля че се дължи на семената и на ..... мравките, мамицата им мръсна що райграс похабих, дорде го разбера това и изпозасях дворовете на комшиите.
Аз съм най доволен от ония смески на практикер словения или нещо такова пише и на бриколаж, оная за сгъстяване регарнисаж или нрщо такова.
Сега голите участъци ги разрихкай леко и хвърли още семена, а да и напръскай с нуреле за мравки
Vqqra - помощник
Моя райграс е на един месец.Тръгна много добре,но вчера забелязах на места е почнал да гние,изглежда пожълтяло ,като изсъхнало,но като го стрия в ръце става кашаво,сигурно от проклетите дъждове.Чудя се какво да го правя.
Vqqra - помощник
Vqqra написа:
Моя райграс е на един месец.Тръгна много добре,но вчера забелязах на места е почнал да гние,изглежда пожълтяло ,като изсъхнало,но като го стрия в ръце става кашаво,сигурно от проклетите дъждове.Чудя се какво да го правя.
Днес забелязах ,че там където загива тревата има нещо като мъх или ,като паяжина -това някакво заболяване ли е?
Jason - специалист
Днес забелязах ,че там където загива тревата има нещо като мъх или ,като паяжина -това някакво заболяване ли е?[/quote]

Немаа се пуашиш баце :lol:
Това вероятно е мъх и причината е в дълго продължилите дъждове.
В Шотландия (родината на голфа) почти не им се налага да поливат тъй като често превалява а пък и не е толкова горещо, но мъхът е основния им проблем.
Не е за подценяване, така че потърси лек у бугарско(питай в агроаптеките) :wink:
Успех...
Аз имам същия проблем. Образува се като паяжина и за 1-2 дни изсъхва. Много е гадно и досадно :sad:

Миналата година напръсках с някакъв фунгицид (останал ми от овошките) и като че ли ограничих проблема. Според мен е някаква гъба...
peco - помощник
Хора, да ви кажа един виц:
Един нашенец попитал един англичанин:
- Абе, как ги правите тия хубави,тучни, зелени английски ливади?
- Много е лесно! Косиш, поливаш, косиш, поливаш
и така 300 години! И става...
:lol: :lol: :lol:

Успех на всички мераклии за английска морава в къщи!
Jason - специалист
Не че искам да те отчайвам баце ама миналата година тоз виц го чух за "сефте" и много се смях. :lol:
После където и да го разправям всички го знаят и се чудят, че аз не знам :?
А иначе казано.
Едва ли е английски вицът, просто защото там почти не поливат оти оно си вАли редовно. А за поддръжката к`во да ти кажа. Имат си и плевели и мъх и др....мисълта ми е че райграсо си сака майсторо :-D
Но все пак вицът е свежарски :wink:
titingo - напреднал
Да това е болест по тревата и се казва браунпач,проявява се обикновенно през влажно и горещо време.Има специални фунгоциди за пръскане за тази болест,струват към 20$-30$ за сто квадрата,като се пръска през две седмици няколко пъти.И пак едва ли ще се отървеш от
браунпача.Най доброто решение да се сеят треви резистентни към това заболяване и да се подържа добре тревната площ.
cefy - специалист
Vqqra написа:
Vqqra написа:
Моя райграс е на един месец.Тръгна много добре,но вчера забелязах на места е почнал да гние,изглежда пожълтяло ,като изсъхнало,но като го стрия в ръце става кашаво,сигурно от проклетите дъждове.Чудя се какво да го правя.
Днес забелязах ,че там където загива тревата има нещо като мъх или ,като паяжина -това някакво заболяване ли е?
Мъха е най-гадния враг на райграса, аз лично пръскам с горното 1 път месечно и при мен има ефект - за 2 месеца изчезнаха всички мъхове

Пръска се с т.нар. "зелен камък" - железен сулфат май беше - а като препарат - СТА - D - желязо 13%. От 3 до 5 пъти през вегетационния период.



Има и ефект и при по силна концентрация казват, че действа и срещу голите охлюви - не съм го пробвал, ама така казват!!!
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 23

Тема "Райграс" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: