• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 23
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Твойто е 9 баби - хилаво дете.
Купи си валяк и я мачкай. Държиш се с нея като социална държава! Поддържаш хилавите, вместо да хвърлиш сили за здравото....
Консултирай се за торенето и почвай да косиш и мачкаш.
CnapKu - специалист
:? бе да си задам аз пак върпосче :) на някои места така я валирах че направо със земята се утъпка :) сега дали ще се изправи ? Вече се е поизправила навсякъде почти ама има малки местенца :?
W123 - специалист
Ще се изправи бе човек,спокойно.Нали ти казах-това е бурен за който даваме пари :-D
dmi - специалист
е като я валирам как ще я изкося после? Или първо да направиме първия сенокос и после валяка? Ама май требва още да порасне
CnapKu - специалист
Ами първият път трябва да е по височка ... косиш .. и валираш :?
кака Лара - специалист
Абе аз да питам....
Тази година за пръв път си отглеждаме от "скъпия бурен", площта е малка и първите няколко пъти я минах с ножицата, а валирането е от ку4ката , с кеф се въргаля в тревата. Но след последния дъжд и бързо израстване, писнах на мъжо да си взимаме тример. Подкастрихме я с тримера, обачеее - гледам я вчера там където е минала жицата на тримера, по върховете е изсъхнала - жълтее има няма 3-4 мм... Това нормално ли е?
rusev - специалист
Да, норално е да се получава изсъхване по крайчетата. При употреба на косачка този (д)ефект намалява.
кака Лара - специалист
Интересното е, че днес е почти ОК, съвсем слабо се забелязва изсъхналото.....но имайки предвид, че до 3 дни пак ще трябва да се остригва......
Добре де, каква е разликата в начина на косене между ножицата, тримера и косачката? Нали принципа е един и същ?
Стефан - майстор
За мен целта е една и съща - да се окоси ливадата. Различието е в начина срязване, ъгъла на срязване, и т.н. Защо хирурзите ползват скалпел, а не трион за операции? Впрочем използват се и триони, дрелки, циркуляри - но в патологията. Така и тук. Ако ме разбираш?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 23

Тема "Райграс" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: