Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Здравейте!

Търся решение за озеленяване на един двор, който до това лято е използван за добив на сено. Теренът е разнообразен - на места равен, а в други части - наклонен. Климатът е планински - късно, хладно лято и ранна есен.
Как да се справя с тревата и плевелите?
Как да обработя наесен площите, за да се засадят цветя?
Какво да засадя, щом ще се грижа за него само в почивните дни?
Искам да оформя цветни лехи, но и да запазя част от тревата, която да се поддържа окосена и чиста.

Предварително благодаря на всички, които споделят опит и идеи

Поля
Kinley - напреднал
Не съм специалист, но имам известни познания и ще се опитам да съм полезен.

Разбирам,че най-вероятно няма да търсите фирма, а ще си правите и поддържате градината сами. Първо седнете и си разчертайте проекта на мястото - къде ще имате алеи, цветни лехи, тревни площи. Няма да е лошо да има дървета,храсти. След като сте обозначили зоните започнете подготовка на площите. Тревните площи трябва редовно да се косят и поливат. Цветните лехи ги третирайте с тотален хербицид (консултирайте се в магазина за препарати) и след това изорете есента и пролетта отново. Чак догодина засадете цветята. Имайте предвид, че поне първата година трябва да се плеви по-често от веднъж седмично (личен опит). Изберете подходящи дървесни и храстови видове за вашите климатични условия. За препарати и торове не мога да ви дам съвети, но няма да минете без тях.

Ако двора е много голям, първо се пробвайте на по-малка част, за да не се превърне той от място за отдих в каторга :wink:

Успех!
PIP - майстор
Сложи една снимка, че така е много трудно да ти се даде конкретен отговор. Зависи от състоянието на тревата, в повечето случаи и по скъпо да превърнеш морава от ливада отколкото да започнеш на чисто.

Тема "От ливада - градина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: