• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 13
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
lov - майстор
Ползва се вода директно от водопровода. Ако е опасно то цяла България да е пламнала от легионелата. Или искаш да кажеш че Българина не влиза под душа да се къпе и така не вдишва водни капки. :x
bulhomes2 - майстор
Аз мисля, че проблема с легионелата е лесно разрешим с един кран след разпръсквачите. Важното е при първоначалното пускане на водата този кран да е отворен и застоялата тола вода в тръбите да се източи. Докато идеш до крана водата от тръбите вече ще се източила и ще върви студена от водопровода. Затваряйки го ще заработят разпръсквачите със студена вода и без риск от легионелата. Важното е при спиране да не се забрави да се отвори този кран. Имам някакви идеи за автоматизиране на това...
lov - майстор
Всичко е толкова елементарно пък и някои се вживяват в познанията си. Същата тема за легионелата беше и за соларните панели. А само това че условията на нашето географско разположение само ни кара без да искаме да си решаваме сами предварително проблема. Понеже ще замръзне зимата цялата система се самоизточва като им врътна крана. И при всеки нов пуск се захранва с чиста вода. Да не говорим пък колко е наблъскана с хлор и други препарати че понякога не става и за пиене. Да не говорим пък че дори и да остане малко температурата при която се развива легионелата никога няма да се достигне в тази част на инсталацията.
Нека не се сърди колегата ама ми писна от стерилност и всякакви други опасности дето ще ги хванем ако не сме монтирали еди какво си. Токова други лайна пием и ядем че легионелата ми е най малкия проблем дето го виждам.
До сега няма регистриран случай в България и всякакви коментари по темата мисля че са излишни.
Mega - специалист
Тук никой не натрапва своето мнение. Всеки прави каквото сметне за добре. Никой, никъде не е написал не го прави. Просто трябва да се има едно наум! Това, че в България няма регистриран случай е пълна измишльотина. Има и то не малко, справка инфекциозна клиника на ВМА.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
слънцето убива легионелата. водна мъгла се пуска по жега и слънце.
ай, почвайте да дишате
swetlio - специалист
10m/33' Outdoor Garden Patio Misting Cooling System 10 plastic mist nozzle P-06
Flow rate: 2-2.5L/Hour
Pressure: 220-280Kpa

http://www.ebay.co.uk/itm/10m-33-Outdoo ... 4d03315fc0

Прикачен файл

Untitled-1.jpg
bulhomes2 - майстор
У деее'а. Светльо, по навреме ги намирай тез работи! Аз дадох само за дюзите толкова и още 30 лв за тръбите. Твоите нямат доставка до България, но могат да се адресират до Габко в UK, а от там до тук ще е под 10 лв доставката.
lov - майстор
Ей направи го и не се похвали какво сътвори. И що толкова пара за тръбите нали видя моите как са с полипропилен. Или по троянско са по скъпи. :x А и има и още по тънък от Ф20 ама нямам глава за лепене и работих с този. С него щеше да стане още по нежно.
Кога мина да ги гледаш вечерта рових и ги намерих на доста по ниска цена ама явно търсенето в тия жеги е навирило цените.
А тая оферта съвсем не е лоша и съм почти убеден че търговеца ще прати и до България. Само трябва да се договорите с него.
И другото което ме притеснява е че са пластмасови. Да не е на следващата година да се разпаднат. Също така малко трудно ще се закрепят и насочат да ръсят на където трябва. Което е от съществено значение за да направят хубава завеса.. Моите са 10 броя на 7 м. и нещо но дали защото жегите бяха големи ми се виждат малко. Може би още 3-4 инщяха да станат както трябва.
А като работа за сега от както съм ги пуснал почти никакви проблеми с изключение че 3 се бяха запушили и то от варовик в самото отворче. Но ме нямаше една седмица и бях ги спрял и явно където е направило капка се е отложил. Но ги търнах с нокет и всичко се оправи на момента
bulhomes2 - майстор
Е к'во да се хваля - нали от теб видях, а ти си го показал. 15 метра тръби, няколко колена, муфи, преходи, 2 крана и те станаха 30 лв. А иначе и на мен ми се запушиха 2 от дюзите. Нямам време да търся филтър и съм пуснал водата директно от водопровода, но явно си трябва филтър. Свалих ги, духах ги с компресора, но са си по-слаби от другите.
А китайците съм пробвал да ги дрънкам да пратят до тук, ама си не щяха. Те са малко тези, дето не доставят до тук, но щом са ни изключили от списъка явно си знаят защо.
sstefanov - майстор
В ebay.com ги има за $18.79 с безплатна доставка до България:
http://www.ebay.com/itm/10m-33-garden-o ... 4d0331a2e0
Като искате да купувате нещо първо го потърсете в ebay, обикновено излиза по-евтино, дори и с доставката!
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 13

Тема "Направа на система за водна мъгла" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: