Мнения и въпроси за хола
martobas - специалист
Чефо, прав си, но при мен работата не ми позволяваше да обикалям много. Всички ламинатни плочи бяха здрави и с некомпрометирано покритие. А и, 10 мм. няма много избор по магазините. Това беше най-доброто, като цена, цвят, дебелина и т.нат, поне за мен. Може и да имало някъде по-евтино, но.....вече е купен и нареден. :-D
velinsl - специалист
По тази тема едни виц.

Влиза мъж в строителен магазин, отива на щанда за ламиниран паркет и се обръща към консултанта:
- Здравейте! Бихте ли ми препоръчали нещо здраво за пода на детска стая?
Консултанта:
- Колко деца имате?
- 7.
- Няма смисъл! По-добре асфалтирайте.
prascho - майстор
Мацката от вица не е добър търговец :-D .
ivailokrustev - специалист
Лично аз бих ти препоръчал този модел http://www.carpetmax.bg/discovery-37208/ , защото има отлична дебелина -10 мм, много добър клас на износоустойчивост - 32 клас, абразивният клас е AC4. Също така от съществено значение е качеството на подложката, която се поставя под него, така че внимавай при избора. Най-добре е да бъде на плоскости тип фибран, 5 мм.
rulом - специалист
ламината е душеме за сиромаси !
та у тази връзка, да се пита какъв е смешно при 2-8 лв разлика във видовете !

.....друг е въпроса, слагайки ламинат, имате ли желание и стръв да съберете всичко видове хлебарки на отглеждане у вас ?!?!?
nikolov333 - майстор
На мен ми е проблем илюзията, че ламината държи по-топло от плочките, а от няколко дена ми мръзнат краката в офиса. Лошото е, че офиса е приземен и пода е върху земя. Сложил съм пясък върху пръстта, найлон, 7-8см бетон с мрежа 15/15см, 5+3см фибран, 4см.армирана замазка, 5мм текстилна подложка под ламината и ламинат на Таркет мисля, че най-дебелия беше. Понеже офиса се отоплява само, когато съм там и не успява да акумулира топлина и цяла вечер изстива, направо не се търпи студа от пода. Отоплявам го с климатик, но сега се замислям да сложа някакво инфрачервено отоплително фолио поне под краката..
Chefo77 - майстор
rulом написа:
ламината е душеме за сиромаси !
та у тази връзка, да се пита какъв е смешно при 2-8 лв разлика във видовете !
Ооо, има има разлика. Между боядисана хартия, която се дере от чехъл и хартия с пластмаска разлика си има :)
Gadnyara - специалист
Chefo77 написа:
Ооо, има има разлика. Между боядисана хартия, която се дере от чехъл и хартия с пластмаска разлика си има :)
Дайте марка/модели, които са с добро качество, моля.
Предстои ми полагане на 150-180 кв.м, та подобен съвет ще ми е от полза при избора.
Ако имате желание да споделяте, разбира се. :wink:
Chefo77 - майстор
Всичко, което е с фаска, си заслужава да бъде погледнато. Аз съм фен на 10 мм тесните дъски на Kaindl, но това не означава, че няма и други добри ламинати.
Christo - майстор
Защо предпочиташ ламинатът да е с фаска? Питам добронамерено и не се заяждам! Предварително благодаря за отговора. Поздрави и успех!

Тема "Какъв ламинат?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: