Мнения и въпроси за хола
volverine - специалист
Привет на всички.
Можете ли да ми кажете какъв вид боя да си купя за стаите (кухня, хол и спалня)?Мефисто, латекс или нещо друго.
И бихте ли ми казали каква покриваемост имат интериорните бои?
Другото което е се чудя дали да си поръчам боята готова оцветена или аз да си я оцветя? Цветовете няма да са много наситени а малко по светлички.
detelin - специалист
менфисто е на варова основа така наре4ена дишаща боя и се предлага само бяла а оцветения латекс има добри качеста по покриваемост виж прецени си сам за каква квадратура и кое е по изгодно за теб все пак всеки се разполага според паричкиите си нали
volverine - специалист
А бихте ли ми казали каква покриваемост има латекса?
Natalka - специалист
Всяка марка латекс има различна покриваемост - от 5 до 15 м2 на две ръце. Много зависи и от цвета, и от основата, и от валяка, че и от бояджията :-D . Спри се на някоя марка и разпитай подробно в магазина от където ще го купуваш.
greengara - напреднал
НЕ СИ ВЗИМАЙ ЛАТЕКС МЕФИСТО или какъвто и да е друг на варова основа - сега правя ремонт и ще махам варовия, за да си сложа нормален - пуска бяло всеки път щом го допрем , а сме с него 3 години и вече нямам търпение да го махнем

това дето дишали стените може и да е вярно, но ако има шпакловка едва ли дишането е много силно

говорих с майстор и ми каза че ако искам хубав латекс да не се лъжа по тези дето баката им е под 30 лева

скъпите имат по-добра покрваемост и мисля вече да се откажа от евтините

на две места сме с варов и е ужас - освен че цапа дрехи и мека мебел, която се докосне до него навярно пада и от стените като прах.
Непрекъснато се чудим откъде има прах в напълно затворена къща, дори когато ни няма.

Може и да е от него - ще кажа когато го махна.


За марка - не знам каква марка да ти препоръчам, за съжаление.
Ако не сте стигнали до латекса, когато ми кажат какъв да купя ще пиша и тук

Иначе относно оцветяването - за съжаление няма гаранция че ако си избереш номер по каталог и ти го оцветят ( когато ти потрябва допълнително след година или за някаква поправка) следващия път дори да знаеш номера ще получиш абсолютно същия цвят.

имахме такъв проблем и понеже стана различно петно, се наложи да пребоядисаме цяла стена в друг цвят, за да не боядисваме всички
стени - ето затова ако мислиш че можете и сами да си оцветите, просто си запомнете дозата от боята или оцветете повече - все ще намерите къде да ползвате остатъка. Последния път го правих на око и стана съвсем точно ЗА РАЗЛИКА от машинното.

А и в момента са модерни петната, така че ако видите че свършва а не сте довършили, просто го разредете и покрийте всичкос този цвят а после добоядисайте - ако става различно - сложете и на други места
detelin - специалист
ЕИ НЕ САМ КАЗАЛ НА чОВЕКА ДА СИ ВЗЕМЕ МЕНФИСТО опс извинявам се за главните букви просто казах коя боя каква е и аз не бих си сложил менфисто :cooler:
Ще се включа към тази тема, за да не правя друга - имам нужда от най- белия бял латекс, който съществува на пазара. Истинско искрящо наситено бяло, не сивкаво или жълтеникаво. Имате ли идеи?
Направих тавана на банята си с латекс с тефлон, стои много интересно сатенирано, малко като блажна боя, но по- нежно :)
Мисля да го пробвам и за хола.

Тема "Съвет за интериорна боя..?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: