Мнения и въпроси за хола
Антония - специалист
Холът е с южно изложение, по цял ден слънцето пече, а климатикът не е спиран и аз не знам откога, горкият, работи с пълна пара, за да поддържа що-годе нормална температура. Прозорците са с тънки алуминиеви щори, наследени от предишните собственици. И не само, че не ми харесват (твърде офисни са), но и не вършат кой знае каква работа. Твърдо бях решила да ги сменя... обаче още не знам с какво.
1. Римски щори -- харесват ми на външен вид, леки са, но затъмняват ли добре?

2. Японска стена -- голямото им предимство е, че мога да ги пусна дълги до пода, въпросът със затъмняването остава.

3. Класически завеси и пердета -- проблемът е, че не обичам надиплен текстил, обаче ще вършат идеална работа.
Та... Ще бъда задължена ако споделите вашите възгледи и опит.
solo5 - майстор
аз съм за текстилни вертикални щори в цвят, който ти харесва
egx - специалист
и аз в момента съм абсолютно същия случай.Сега цъкнах в google и ей това е първото.Може да ти е от полза.
http://www.gershmanbg.com/ceni.html
Антония - специалист
Знам ги Гершман, имам им каталозите, оферти и всичко. Само дето съм недоверчива и предпочитам да питам патило (демек драгите съфорумци), отколкото да слушам търговците, нали :)

Мисля, че ще се прежаля и ще сложа пердета и завеси все пак. Причините са много. Завесите ще са плътни и ще спират пряката слънчева светлина когато пече. Ако пък е тъмно, ще сме само на тънки пердета, които ще пропускат светлина навътре и ще крият гледката навън (че сме само на 4 етаж и сме малко на показ). Освен това смело ще ги пускам в пералня, нашата има специален режим за целта. Текстилните щори доста често не може да се перат въобще, а ако все пак може -- трябва да се мъчиш на ръка. Драпираният текстил ще внесе мекота в помещението, все пак всичко е толкова квадратно, трябва си и нещо, което да отнема от пустите ъгли, ин-ян и прочие алибали :) Не на последно място, намерих страхотни (макар и скъпи) корнизи, които ще са отлично допълнение към интериора. Ще ги пусна от стена до стена и така стаята няма да изглежда накъсана (какъвто ефект се получава при щори само с размера на прозорците).

Недостатъците на този план: по-скъпо ще е и ще трябва много да внимавам да не вкарам някаква ориенталщина в хола :)
egx - специалист
:) Е аз още не съм решил.Сега гледам и си мисля за вертикални щори....бе незнам.И в нас с тия щори и тая PVC дограма е като в некой офис ама............."дизайнера" не съм аз затова така.Както и да е.Аз лично мисля да отида лично и да се консултирам с някой продавач , че има с няколко неща да се съобразявам , защото примерно средното крило при мен се отваря под различни ъгли........и това поражда доста въпроси, на които само няма да мога да си отговоря.
tassel - специалист
solo5 написа:
аз съм за текстилни вертикални щори в цвят, който ти харесва
Аз също :) . Виждал съм страхотни материи и цветове. Освен това, като гледаш мострите, няма нищо общо с това, което ще се получи, когато се сложат вече готови. И все пак завеси или щори зависи най-вече от стила на обзавеждане на помещението.
Антония - специалист
А сега като се смрачни времето... съвсем наклони везните към завесите. Идеята е, че пред нас има улица и непрекъснато сноват хора. Дори не е необходимо да се взират кой знае колко, за да видят целия апартамент на длан. Значи задължително ни трябва нещо, което да ни прикрива. В момента сме с хоризонтални щори и дори когато са напълно отворени (и съответно не скриват кой знае колко), пак ограничават много светлината. Някое тънко перде обаче хем няма да позволява да се наднича вътре, хем не е преграда за слънчицето. Когато е жега пък -- ще дърпам тежките завеси и готово :)

Честно казано, някога и аз се кълнях, че повече перде в къщата ми няма да влезе. Ама това беше преди пералните със специални програми за пране и преди новите материи, дето не се мачкат :)
solo5 - майстор
има и алуминиеви щори с дупчици
така дори затворени пак влиза светлина в тях
отпред една афирна завеса и си готова
...............
аз така смятам да направя при мен
щорите са ми подарък от приятел и когато им дойде времето
ще ги сложа (като свърша ремонта)

Тема "Завеси или щори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: