Мнения и въпроси за хола
iolly_ - специалист
Здравейте, може ли да ми дадете съвет за лак за естествен паркет.
В момента ни слагат дъбов паркет и ни прадлагат да го лакират с турски лак Blau. Приятел ни посъветва да не се съгласяваме, защото е много некачествен..а и няма да коментирам цената от 387 лева за три помещения без труд.
Посъветва ни познат да си купим лак Садолин от магазин в Красна поляна и сами да си го лакираме. Бил много качествен. Вие какво мислите. Мен ме притеснява какъв тип да е полиуретанов или на водна основа, защото ми се иска да видя предварително на нашия паркет как ще изглежда. Дали ще ми дадат да пробвам на едно парче, за да преценя....
Master_Kenobi - V.I.P.
Ориентирайте се към водещи фирми - Садолин, Сикенс, BASF (или в обратен ред :) ) Купувайте от дистрибутори, или големи магазини, не от разни квартални.
Водоразтворимите не са по-лоши и са по-лесни за полагане. Имам впечатления от един такъв - испански - вече не го срещам, от 8 години е. Никакво щадене, върху стар паркет с фуги е и не е мръднал.
rockwall - майстор
съвет от мен

положение :едната стая с изциклено и веч1е завършено дюшеме

другата с паркет, който ще циклят в сряда

дюшемето го минах с байц, после с грунд и накрая с двукомпонентен полиуретанов лак - стана супер

водоразтворимите нещо им нямам вяра защото са новост все още - не че хората не боядисват коли от 10 години с водоразтворими бои, но все ми се струва че за вървене ще трябва да е по-здраво

ТОЗИ двукомпонентния е як.

ЗАСЪХНАЛИЯТ в кофичката лак стана като парче стъкло и въпреки че не беше евтин ( а и не беше на някоя от изброените горе световни марки), май пак към него ще се насоча вместо да си правя експерименти

ГРЪЦКИ БЕШЕ (момент да видя фирмата на празните опаковки) - няма фирма но името на серията е

ER-LAC

хубавото е че байца, грунда и лакът са от една серия - т.е. поне ще са съвместими

купих го на доверие - жената в магазина ми се стори светната и не хвалеше всичко наред, напротив - даже доста критикуваше някои неща

не съжалявам и сега ще мацна и паркета в четвъртък така

успех

видях някакъв лак на водна основа с тефлон, но е безцветен и не си спестявам байца, а и цената му беше като на полиуретановия (т.е. може и да е хубав), ама не ми се пробва

УСПЕХ И НА ВАС
housedoktor - майстор
Не съм фен на Мегахим,но новата им серия водоразтворими паркетни лакове с тефлон е много добра...Лично мнение като имам база за сравнение
Master_Kenobi - V.I.P.
rockwall, точно "ставането на стъкло" е проблемът. Подовите лакове трябва да са еластични. Никое "стъкло" с дебелина части от милилетъра няма да издържи натоварването. Да не забравяме и естетиката - някои го предпочитат мат. :)
iolly_ - специалист
На мен ми се иска от естетична гледна точка да е на водна основа, защото така най се запазва естествения цвят. Същият паркет, лакиран с полиуретанов лак във фирмата, която ни слага паркета, беше много жълт и не ми харесва изобщо. Аз искам да стои доста светъл.

Казаха ни за голям магазин в Красна поляна с лакове, където можем да си купим Садолин, но не разбрах такъв дали има на водна основа. А и ме е страх как ще изглежда..този във фирмата поне го видях. Но пък 387 лева само за турски лак нещо много ми се вижда....дайте съвет..сега паркета ще стои 20 дена залепен и после трябва да кажем какво решаваме..млади сме и нищо не разбираме и незнам направо какво да решим.
tassel - специалист
Преди 3 години си слагах паркет в хола. Използваха някакъв испански лак, обаче не мога да се сетя сега, как се казваше. Мисля, че имам някъде останало половин шише от него. Ако го намеря ще го снимам и ще го кача тук. Цената тогава му беше 14 лв. за литър. Три пъти циклиха и лакираха, докато не се получи идеален блясък. Лакираха с валяк и слагаха някакъв втвърдител. Обаче миришеше страшно много. Ходил съм като надрусан няколко седмици :-D . В другите ми стаи само циклиха, фугираха и лакираха стария паркет от 1962г. И там стана като нов :wink:
Master_Kenobi - V.I.P.
iolly_, нямам впечатления от паркетните лакове на Садолин, но другите са им добри. Имат на водна основа. Може да им се довериш, ако не ти излизат скъпо. Ако ти е скъпо, не се колебай да вземеш по-евтин. Не винаги ниската цена значи и ниско качество.
А щом сте млади и си го правите вие - ще ви хареса при всички случаи! :)
iolly_ - специалист
О щом го правим ние значи, че рискът е голям повярвай ми..но поне на себе и ще се сърдим. :lol:

Тема "Лак за естествен паркет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: