• 1
  • 2
Мнения и въпроси за хола
solo5 - майстор
В Практикер са пуснали промоции но повечето си видове ламиниран паркет
Цените ми се видяха много по-ниски от очакваните:

Ламиниран паркет HDF 31 / AC3 TWIN CLICK - 11.99лв на квадратен метър
2,22 кв.м. в пакет - 26.62лв
дебелина 8мм


Добре ли Ви се вижда като цена/качество?
Антония - специалист
Много е важно кой е производител на ламината. Това определя и цената. От един и същи клас, с уж едни и същи показатели, за немските и австрийските продукти се плаща повече, отколкото за полските, българските, румънските и украинските. Затова тези 11,99 лв/кв. м може да са супер оферта, а може и да са набутвация.

Сам ли ще си редиш ламината? Ако ти трябва майстор -- по-добре го вземи от специализиран магазин, който предлага монтаж, ще ти излезе по-лесно и по-евтино, а и ще получиш по-добри условия на гаранцията.
Антония - специалист
Майсторът твърдеше, че българо-румънско-украинските ламинати не стрували, кривели се и да не съм се лъжела с тях. Не знам дали е истина, разбира се :) Ама си имай едно на ум :)
solo5 - майстор
мерси Антония, ще го имам предвид :partyman:
един приятел си нареди преди няколко дена от същия и се получи добре
бях предвидил около 400лв за ламиниран паркет в стая 17,5 кв.м. а по тези цени ще ми излезе около 220лв :roll:
... и се изкушавам да напазарувам от него :lol:
Антония - специалист
От първа ръка опит. В апартамента, където живеехме под наем, сложихме най-обикновен промоционален ламинат от клас 31, с 8 мм дебелина. Миех пода със син меджик моп, съвсем леко влажен, без да плискам течности наоколо, внимавах... и след няколко месеца фугите между отделните парчета ламинат бяха леко почернели и надигнали се. В сегашното ни жилище сложих Egger, клас 32, 8.5 мм дебелина, със специално обработена фуга. Направихме две наводнения вече (пералня и връзки на батерия в кухнята), покрай многобройните майстори се налага по-основно миене на пода с микрофибърни кърпи и много препарати. Минаха вече почти 5 месеца, ламинатът не е мръднал. Плюс това има огромно предимство -- леко е грапавичък и като ходиш по него, усещането е все едно е истинско дърво.

Ако ти трябва сравнително малко количество ламинат -- може да провериш при големите фирми, когато им останат 10-20 квадратни метра ги пускат на промоция при много добри цени. Първият ламинат точно така го взехме -- 13 квадрата за около 6 лв/кв.м. Вярно, че беше преди 3 години, ама все пак... :)
solo5 - майстор
Антония виждам, че си от София
Там съм сигурен, че има по-голямо предлагане от Бургас
Тоя Egger, на каква цена го взе?
Сега отидох уж да купувам, но се отказах
Харесах си ламиниран паркет за 18.99лв само, че 7мм (нямаше 8 от него)
но като гледах на всички кутии ламиниран паркет си пишеше Кроношпан :?
Сега се обърках още повече. Приемам, че около 19лв е цена, която мога да си позволя, но не искам да е повече. Този, който харесах беше много красив, но остава въпроса дали ще е толкова качествен, колкото на мен ми се иска :?
Антония - специалист
Уф, извинявай, не бях видяла къде си и малко наизуст съм писала. Egger го взех от Лия (видях на сайта им, че имат нов магазин в Бургас, на ул. Чаталджа 23) за около 21-22 лева на квадратен метър без монтажа. Обаче става дума за клас 32, защото го сложих навсякъде, включително до входната врата и в кухнята. Не си спомням колко струваше клас 31, някъде между 15 и 19 лева май беше за различните модели.

Мисля, че за Castello също четох добри думи. Обаче почнах да ги забравям вече различните производители, старост-нерадост :) Ще си погледна записките от началото на годината и ако намеря нещо интересно -- ще споделя :)
solo5 - майстор
и аз като търсих инфо в нета видях че Лия го продават
но там пишеше, че продават ламиниран паркет направен от частици на Egger, както и други марки
което ме навежда на мисълта, че тези фирми произвеждат суровината и със сигурност я продават
което означава, че може и Кроношпан да произвеждат с такива частици :?
иначе цените, които си написала са съвсем нормални :roll:
имат ли Венге, че такъв ламинат си харесах
много ме грабна някак си :roll:
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за ламиниран паркет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: