• 1
  • 2
Мнения и въпроси за хола
Здравейте майстори,
От няколко седмици ме мъчи следния проблем. Правя ремонт в апартамента си и не мога да измисля как да декорирам стената в хола на която ще бъде закачен телевизора. Проблемът е че на 50 см от стената на която ще бъде вратата има колона с ширина 40 см, която „стърчи” около 15см. – това се вижда на първата снимка. По горния край на стената пък има и 50 см. трегер, който също севижда на снимката. На третия файл се опитах да намеря някакво решение като добавя още една колона от гипскартон, но тази идея нещо не ми допада.
Другото, което ме гложди е преходът от хола към кухнята – четвъртия файл – някак грубо изглежда понеже и доста широк – около 250 см и отново с 50 см трегер.
Моля за някакви идеи по двата проблема – все ми се струва, че някакви декоративни елементи от гипскартон ще са най-подходящи но съм отворен и за други идеи.

Прикачен файл

P8250235.JPG
Преход
P8250235.JPG (45.86 KиБ) Видяна 6113 пъти

Прикачен файл

3d.jpg
Идея
3d.jpg (30.73 KиБ) Видяна 6113 пъти

Прикачен файл

план.jpg
план
план.jpg (42.06 KиБ) Видяна 6113 пъти

Прикачен файл

PA010233.JPG
сегашно положение
PA010233.JPG (28.39 KиБ) Видяна 6113 пъти
joy4j - специалист
идеята ти на снимката план си е мн. добра, така както е на плана и с различен цвят се открайчва самата стая, ТВ си отива направо на мястото.
Аз в моя хол имам една колона и трегер, но те са на различно място, не като твоите, искам да кажа че ще я правя с камъни. За тях има разнообразие, аз ще взема едни които са направо нарязани(не им знам името),мн. красиво става.
БАШ МАЙСТОР - специалист
само обърни местата им

Прикачен файл

1.JPG
1.JPG (83.78 KиБ) Видяна 5882 пъти
БАШ МАЙСТОР написа:
само обърни местата им
Не разбрах на кое да обърна местата.

Ето още един вариант - по цялата стена да се сложи гипскартон с 2-3 декоративни ниши. Така ще се скрие и тръбата на климатика.

Прикачен файл

2.jpg
2.jpg (29.07 KиБ) Видяна 5826 пъти
БАШ МАЙСТОР - специалист
спрямо снимката ми,обърни я за да ти дойде колоната симетрично
rockwall - майстор
първият вариант ми харесва повече - а с втория заради една тръба на климатик ще си загубиш 10 см от стаята - поне така го разбирам аз

другото с двете колони около ТВ-то е по-добро като решение - а и по-лесно

ето кво измъдрих аз с гипскартон около ТВ-то

като правиш гипскартоните си виж ТВто колко ще е дебело - да не стърчи напред

а и имай предвид че около него трябва да имаш въздух че иначе прегряват и се купуват нови

Прикачен файл

aa3.jpg
aa3.jpg (46.4 KиБ) Видяна 5246 пъти
Последна промяна от rockwall на чет дек 04, 2008 9:45 pm, променено общо 1 път.
rulom - модератор
rockwall написа:
първият вариант ми харесва повече - а с втория заради една тръба на климатик ще си загубиш 10 см от стаята - поне така го разбирам аз

другото с двете колони около ТВ-то е по-добро като решение - а и по-лесно

ето кво измъдрих аз с гипскартон около ТВ-то

като правиш гипскартоните си виж ТВто колко ще е дебело - да не стърчи напред

а и имай предвид че около него трябва да имаш въздух че иначе прегряват и се купуват нови
Човека май вече е и продал жилището и е прибрал парите......... :-D
"Мъдренето" вече ми мяза на самохвалство, всички разбрахме какъв ти е проекта и каква ти е реализацията......Останалото си е чист СПАМ :-D
rockwall - майстор
"Мъдренето" вече ми мяза на самохвалство, всички разбрахме какъв ти
rulom

вече са ме гонили от форуми за точни отговори, затова ще оставя на фантазията ти да поработи и да измисли как точно ти отговарям (повдигни на квадрат само :evil: )

Ако се напънеш да попрочетеш нагоре можеш и да видиш че просто си казвам мнението по въпроса на bjasa и му предлагам реален, реализиран вaриант, защото от опит разбрах че повечето неща в списанията не са работещи - поне не и ако човек не иска да си купува всеки месец LCD.

Ако ти обикаляш навсякъде из форума, може би не всеки търчи навсякъде да маже, а си следи само своята тема.

Многознайковците не сте толкова много - имаше един преди време, ама го наритаха по кистата. :lol:

И ако случайно се опитваш да налагаш правила (което не те съветвам) вземи си виж датата на регистрация и после вземи пОгледни моята и може да ти дойде и друг акъл

Прикачен файл

Untitled-2.jpg
Untitled-2.jpg (32.07 KиБ) Видяна 5250 пъти
rulom - модератор
Абе имаше един пост относно кистата....та щях да те питам оправяш ли и хемероиди, :? .
Обикновено човек казва каквото мисли и стои зад думите си :wink:
Уважение към датите и броя постове на всички, ама ...........дайте да си отворим отделна тема да си мерим.........проектите..........реализациите......и плазмите :wink:


П.П. това с окото е яко :lol: Можеш ли да ми махнеш и водното конче че ми бръмчи в носа и все ми е смешно когато чета.............. :group3g: :?
rockwall - майстор
кистата си е там - успех с хемороидите

преразказ по ЪПСУРТ: можеш да станеш депутат
(ако много те мъчат)

..а колкото за оправянето - аз съм хетеро и не се возя на мЕтро и карам само в дясна лента - предложи на друг :lol:


а плазмите вече са демоде ......... :arrow:
  • 1
  • 2

Тема "Идеи за този проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: