• 1
  • 2
Мнения и въпроси за хола
sstefanov - майстор
Къде па го видя това греене при плазмата?
Имам 2 в къщи и не съм го забелязал...
По документация консумацията им е колкото на LCD (не LSD)!

Най-големият проблем (за мен, на някой може да не му пука) на всички тези модерни гипсокартонени конструкции е, че кънтят и развалят акустиката в стаята.
Spokoiniq - майстор
Стефанов, от екрана грее плазмата, отзад всички си греят еднакво.Но ЛЦД и плазма ако сравниш плазмата направо си топли.
zmeios - специалист
Абе това с LCD / плазма е офтопик, ама да кажа...

Истина е, че плазмите грееха ужасно много едно време, имаха по няколко ревящи вентилатора. Беше много зле. Хората се научиха, взеха да ги отбягват. Производителите подобриха технологията, намалиха консумацията, но все още плазмите топлят много повече от LCD телевизор. Факт! Това е особено изразено вечер като гледаш филми, когато околното осветление е приглушено и подсветката на LCD-то е минимална (иначе черното почва да свети ;) )

А това, какво пише отзад на кутията - примерно консумация 200 вата - го забравете. Глупости са това. То и на моя монитор пише 40 вата, ама яде толкова само при включване, иначе нормално хапва 10-15 вата. За съжаление, това не важи за плазмите, те си хапват повечко.

Сега обратно на темата:

Ако автора на темата е сръчен с поялника, има малко свободно време, и държи ТВ-то да му е в ниша, не е никак трудно да си направи едно коминче зад ГК-то. Слага се вентилатор на 12 волта (и се пуска примерно на 7-8, така дърпа малко по-малко ама е напълно безшумен). Въздуха се отвежда примерно през най-тънкия диаметър тръба за абсорбатор някъде нагоре, или в коридора. На входа и изхода се слагат декоративни решетки.

Аз това за ТВ не съм го виждал, но в момента си работя по хола и съм го направил за едно 'скрито' PC (целта ми е да избягам от шума, та съм го вкарал в един куфар, отвънка с вата, а пътя на въздуха за охлаждане е строго контролиран). Щом може да се направи за PC, може и за телевизор.

П.С. Забравих да кажа: вентилатора, естествено, се слага до изхода на тръбата; ако имате възможност да пробиете дупка и да изкарате изходния въздух в коридора, става хептен идеално (при мен ще стане точно така). А и топлото от ТВ-то зимата не се губи, а отива да топли коридора, което си е бонус, ако нямате там радиатори (аз не познавам човек с климатик в коридора ;) )
rockwall - майстор
nivanov

ти ме бъркаш с някой дето не знае какво има в хола

моят е LCD и да ти кажа си грее ама грее
bjohnev - специалист
Потвърждавам че грее.

LCD = Liquid Crystal Display
LSD = Lysergic acid diethylamide

Ако се вгради няма как да се постави амбиентно осветление. А то си е голяма екстра ако искаш да гледаш на загасена лампа и да не те заболят очите. Аз на моито LCD съм вързал отзад две сини луминисцентни лампи по 50 см, вертикално, в двата края, отзад, и съм го сложил върху масичка на около 30 см от стената. Направо е удоволствие да се гледа при такова осветление, въпреки че за да не мори окото се препоръчва или зелена или бяла светлина!
The_FAN - специалист
bjohnev написа:
Потвърждавам че грее.

LCD = Liquid Crystal Display
LSD = Lysergic acid diethylamide

Ако се вгради няма как да се постави амбиентно осветление. А то си е голяма екстра ако искаш да гледаш на загасена лампа и да не те заболят очите. Аз на моито LCD съм вързал отзад две сини луминисцентни лампи по 50 см, вертикално, в двата края, отзад, и съм го сложил върху масичка на около 30 см от стената. Направо е удоволствие да се гледа при такова осветление, въпреки че за да не мори окото се препоръчва или зелена или бяла светлина!
Дали няма как да се постави осветление ?
Пък и съм се съобразил цветово...примера е точно като за тебе :)

Прикачен файл

PICT0006 (Medium).JPG
PICT0006 (Medium).JPG (53.02 KиБ) Видяна 9181 пъти
bjohnev - специалист
:prayer: :prayer: :prayer:

Много добро!

Имах пред вид че ако се вгради плътно телевизора както по-нагоре donio_1 е показал, тогава няма как да се вкара осветление, т.е. то има как, ама няма площ.
The_FAN - специалист
Дори и в този пример има решение :)

зависи кой го взима ... :lol:
rockwall - майстор
осветлението дано е с диоди или с вентилатор, че иначе няма да трябва климатик

въпросът тук беше за вграждане на LCD , не за осветление ...

ама като сте рекли .... както и да е

като сме взели да се хвалим да шибна и аз една снимка с осветление, резултат на моя миналогодишен ремонт

И аз исках вграждане, ама като разбрах за греене си промених проекта.

Даже и на новия мислех лампите над ТВ да са 3 горе, 2 средата, 1 над ТВ, но се отказах, за да не го топля излишно

Затова и предупреждавам тези, които не мислят да дават пари, за да си взимат по-нови ТВ всеки път като прегорят
по-неновите си :shock: :shock: :shock:

(точно преди година бях в киреча) :lol: :lol: :x - ех , че е хубаво човек да седи на стол, а не на кофа с перлфикс .....

:cool:

Прикачен файл

a3.jpg
a3.jpg (34.83 KиБ) Видяна 9035 пъти
  • 1
  • 2

Тема "Вграждане на LSD телевизор в гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: